Jėzus gimė ne gruodį, o birželį?

    2123
    0
    jesus-christ Astronomai nustatė Kalėdų žvaigždės, pasak Biblijos, atvedusios tris išminčius pas Jėzų, pasirodymo laiką. Paaiškėjo, kad Kalėdos turėtų būti švenčiamos birželį, rašo telegraph.co.uk. Apskaičiavę laiką, kada prieš 2 tūkst. metų virš Beatliejaus pasirodė žvaigždė, astronomai padarė išvadą, kad Kristus gimė ne gruodžio 25, o birželio 17 d.

    Jie tvirtina, kad Kalėdų žvaigžde greičiausiai pavadintas Veneros ir Jupiterio planetų suartėjimas. Planetos atsidūrė taip arti viena kitos, kad ryškiai sušvito tarsi viena žvaigždė.

    Jei astronomai neapsirinka, Jėzus gimė ne po Ožiaragio, kaip manyta, o po Dvynių ženklu.

    Australų astronomas Dave’as Reneke’as, pasinaudodamas sudėtinga kompiuterine įranga, pažymėjo tikslią dangaus kūnų poziciją ir sudarė nakties dangaus žemėlapį, kaip jis būtų turėjęs atrodyti virš Šventosios žemės prieš 2 tūkst. metų.

    D. Reneke’as teigia, kad išminčiai tikriausiai interpretavo planetų suartėjimą ir sušvitimą kaip lauktą ženklą ir vedini žvaigžde palaikyto švytėjimo, kaip rašoma Biblijoje, nuėjo į tvartelį Betliejuje, kuriame gimė Kristus.

    Remdamasis Mato evangelija, D. Reneke’as akcentavo planetų suartėjimą, kuris įvyko Liūto žvaigždyne birželio 17 d. 2 a. pr. Kr.

    Astronomijos dėstytojas sakė: „Mūsų turima įranga gali atkurti tikslų nakties dangaus prieš kelis tūkstančius metų vaizdą. Prieš 2 a. pr. Kr. dvi planetos priartėjo prie pat viena kitos ir sušvito tarsi viena. Netvirtiname, kad tas švytėjimas buvo Kalėdų žvaigždė, tačiau toks aiškinimas turi tvirčiausią pagrindą iš visų. Kiti aiškinimai nesutampa su turimais faktais“, – sako jis.

    „Planetų švytėjimą trys vyrai galėjo palaikyti ženklu. Jie tikrai galėjo pamanyti, kad sušvito ryški žvaigždė“, – tvirtina tyrėjas.

    „Astronomija – tikslus mokslas, galime tiksliai nustatyti planetų buvimo vietą. Jos (planetos) rodo, kad planetų suartėjimas ir yra legendinė Kalėdų žvaigždė“, – sako jis.

    Pasak D. Reneke’o, visuotinai manoma, kad Jėzus gimė gruodį, tačiau jis galėjo gimti ir kitu laiku. „Neturime tikslo menkinti religijos. Mūsų teorija tik patirtina, kad Rytuose tuo laiku buvo pastebėtas ryškus objektas“, – tvirtina mokslininkas.

    Anot astronomo, žmonės dažnai pyksta, kai mokslas maišomas su religija. Šiuo atveju tai gali sustiprinti žmonių tikėjimą.

    Anksčiau būta teorijų, kad pasirodžiusi žvaigždė buvo sprogstanti žvaigždė supernova ar kometa. Tačiau astronomo D. Reneke’o teigimu, teorija apie planetų suartėjimą – įtikinamiausias paaiškinimas.

    Technologijos.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia