Home Švietimas Senamiesčio progimnazijoje įkurdintas teleskopas

Senamiesčio progimnazijoje įkurdintas teleskopas

1256
0

Ukmergės Senamiesčio progimnazija šalyje unikali – ši mokykla vienintelė Lietuvoje turi teleskopą. Kai bus baigti remonto darbai, čia lankytis galės ne tik mūsų rajono vaikai, bet ir moksleiviai iš kitų šalies vietovių.

Kažkada mokykla teleskopą jau turėjo. Bet, laikui bėgant, jis buvo išardytas, sugedo teleskopo bokštelis. Patalpa stovėjo tuščia ir niekam nereikalinga. Bet 2019 metų pradžioje Technologijų ir verslo mokykloje, pristatant švietimo idėjas Ukmergei, viena idėjų, kuri visiems patiko, buvo atgaivinti mokyklos observatoriją.

Verslininkas, filantropas Vladas Lašas šio projekto įgyvendinimui pažadėjo nupirkti teleskopą. 5 tūkstančius eurų kainavusį teleskopą pristatė UAB „IDD“. Įmonės darbuotojai teleskopą sumontavo, vėliau atsakingus žmones mokys kaip su juo dirbti.

Mokyklai teko sutvarkyti laiptinę ir pasirūpinti įranga observatorijai. Kaip pasakojo progimnazijos direktorius Arūnas Kerza, darbai jau artėja prie pabaigos. Pakeistas teleskopo gaubtas, įrengti nauji laiptai iki teleskopo, remontuojama laiptinė, sumontuotos naujos tvorelės, dega nauji šviestuvai. Užsakyta stumdoma pertvara, kad oras observatorijoje būtų vienodas – jam jokios įtakos neturėtų aplinka. Progimnazija sutarė su Lietuvos dailės akademija, kurios studentai pavasarį laiptinę išdekoruos gamtos vaizdais.

A. Kerza pasakojo, kad observatorijoje galės lankytis kitų mokyklų mokiniai. Čia galės lankytis ir suaugę žmonės. Tik visiems reikės registruotis. „ O, esant blogam orui, bus galima dideliame LED ekrane žiūrėti mokomąsias, edukacines programas apie tai, kokie yra dangaus kūnai, kas mus supa, kaip veikia teleskopas“.

Dar iki observatorijos veiklos pradžios reikia surasti entuziastą, kuris domisi astronomija ir moka prižiūrėti teleskopą. Direktorius optimistiškas – „tikimės, kad tokį žmogų rasim“.

Previous articleLietuvos animacijos asociacija kviečia į nemokamas lietuviškų animacinių filmų peržiūras
Next articleHidraulinio keltuvo pirkimas internetu: sąlygos, mitai ir svarbiausi niuansai

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here