Home Švietimas Savaitė stovykloje „Mokas“

Savaitė stovykloje „Mokas“

462
0
dav

Birželio 8-12 dienomis Veprių pagrindinėje mokykloje vyko dieninė vaikų stovykla „Mokas“. Po ilgų karantino savaičių mokiniai džiaugėsi galėdami susitikti ir bendrauti gyvai.


Pirmąją dieną Žalioji popietė vyko miške – stovyklautojai keliavo vaizdingais Veprių miškų keliukais, stebėjo aplinką, apžiūrėjo vabzdžių gaudykles, senuosius ąžuolus, gėrėjosi kraštovaizdžiu. Smagu buvo netikėtai sutikti buvusį miškininką Edvardą Ratautą, išgirsti įdomių pasakojimų apie miškų gyvūnus.

Edukacinės išvykos į Anykščius metu stovyklautojai aplankė Kavarsko šaltinį, Siauruko stotį, Puntuką, smagiai pasivaikščiojo Lajų taku.

Trečiąją stovyklavimo dieną susipažino su žemyninės kopos Dumsių girioje aplinka ir augalija, pasidžiaugė itin švariu oru ir saugia vieta žaidimams. Grįždami stabtelėję Jonavos geležinkelio stotyje, turėjo progą palyginti Siauruko ir dabartinio geležinkelio bėgius.

Ketvirtadienį laukė saldi pramoga – stovyklautojai ėjo pas bitininką Rimą Jasaitį, kuris mielai papasakojo apie bičių darbus ir gyvenimą. Vaikai sužinojo apie medingus augalus, iš kurių nektarą renka darbščiosios bitės. Bitininko pavėsinėje gausu senovinių rakandų, kurių paskirtį vaikams teko atspėti.

Paskutiniąją stovyklos dieną poilsiavietėje prie Šventosios liepsnojo laužas, vaikai žaidė, piešė savo įspūdžius ir nekantriai laukė, kada iškeps jų pačių į foliją suvyniotos bulvės.
Savaitė su draugais prabėgo labai greitai. Liko smagūs įspūdžiai ir naujų susitikimų jau kitais mokslo metais laukimas.

Pradinio ugd. mokytojos Zita Bausienė, Danutė Jasaitienė, Vida Ramanauskienė

dav
sdr
sdr
dav
dav
sdr
sdr
sdr
sdr

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here