Pradžia Švietimas PROJEKTAS ,,KUO AŠ UŽAUGĘS BŪSIU“

PROJEKTAS ,,KUO AŠ UŽAUGĘS BŪSIU“

2025
1

Pasaulyje yra daugybė skirtingų žmonių profesijų, su kuriomis vaikai susiduria kiekvieną dieną eidami į darželį, pietaudami ar apsilankę parduotuvėse. Vaikams labai svarbu ir įdomu sužinoti, ką dirba jų tėveliai, darželio darbuotojos ir kaip atrodo jų darbo vieta. Darželinukai dar nedaug žino apie įvairias profesijas.

Visą savaitę vaikų lopšelio–darželio „Eglutė“ „Giliukų“ ir „Naminukų“ grupių priešmokyklinukai buvo supažindinami su įvairiomis profesijomis. Pirmiausia jie aplankė darželio darbuotojus: logopedę, virėjas, kiemsargę, valytoją ir susipažino su jų darbo vietomis. Kitą dieną vaikai lankėsi ,,Camelia‘‘ vaistinėje. Vaistininkė papasakojo vaikams apie vaistus ir vitaminus bei jų reikšmę žmogaus organizmui. Pašte vaikus pasitiko pašto viršininkė, kuri aprodė pašte esančius įvairius žurnalus, laikraščius, pašto ženklus ir kt.. Pakeliui priešmokyklinukai apsilankė ir parduotuvėje. Turiningiausia diena – išvyka Vilniuje esantį guminių batų ir botų UAB „Paliūtis“. Šios išvykos metu vaikai susipažino su šio fabriko produkcija (guminiai batai čia gaminami moterims, vyrams ir vaikams. Jie būna ne tik įvairių dydžių, bet ir labai linksmų spalvų). Vaikai susipažino su čia dirbančiųjų profesijomis, apsilankė jų darbo vietose.

Susitikimai su įvairių profesijų atstovais artimoje aplinkoje, edukacinių išvykų metu, įvairiais būdais kaupiama informacija apie darbą, skatina vaikus domėtis viskuo, ko gali prireikti ateityje, renkantis profesiją. Bendradarbiavimas, patirti įspūdžiai bei ieškojimai skatina ir mokymo(si) motyvaciją, be kurios neįmanomas sėkmingas tobulėjimas ir žinių siekimas.

Rita Pumputienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Ankstesnis straipsnisPer praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai išvyko 3 kartus
Kitas straipsnisPo filmo peržiūros susitikta su ekspedicijos į Sibiro šiaurę dalyviais

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia