Pradžia Švietimas Profesinius įgūdžius ir žinias tobulina užsienyje

Profesinius įgūdžius ir žinias tobulina užsienyje

593
0

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla jau daugelį metų aktyviai dalyvauja tarptautinių mobilumo projektų įgyvendinimo veikloje. 2021 m. kovo mėn. mokyklai už aktyvią ir kokybišką tarptautinių projektų įgyvendinimo veiklą suteikta akreditacija ,,Erasmus‘‘ profesinio mokymo srityje. „Erasmus“ akreditacijos suteikimas patvirtina, kad institucija yra parengusi kokybiškų mobilumo veiklų ilgalaikę įgyvendinimo viziją, kuri yra organizacijos strateginės plėtros dalis ir geba organizuoti mobilumo projektus pagal ,,Erasmus‘‘ kokybės standartą. Už kokybišką tarptautinių mobilumo projektų įgyvendinimo veiklą, 2021-2024 m. laikotarpiui, mokyklai suteiktas ,,Kokybės pažymėjimas‘‘.

Kiekvienais metais, tarptautinės programos Erasmus + mobilumo projektų dėka, 50-60 mokinių išvyksta į tarptautines stažuotes įvairiose ES šalyse, kurių metu tobulina praktinius-profesinius įgūdžius atlikdami profesinę praktiką užsienio šalių įmonėse,  mokosi užsienio kalbos, atsakomybės, savarankiškumo, plečia kultūrinį-geografinį akiratį, įgyja tarptautinio mobilumo patirtį. Tarptautinių mobilumo projektų dėka tobulinami ne tik mokinių praktiniai-profesiniai įgūdžiai, bet ir profesijos mokytojų, administracijos pareigūnų profesinės žinios bei kompetencija.

2021 m. gruodžio 31d. mokykla baigia įgyvendina tarptautinį Erasmus + programos mobilumo projektą Nr. 2019-1-LT01-KA116-060219 ,,Profesinių žinių ir praktinių įgūdžių tobulinimas užsienyje”. Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti mokinių ir mokytojų profesines žinias bei praktinius įgūdžius, siekiant užtikrinti sėkmingą būsimųjų darbuotojų integraciją į šiuolaikinę darbo rinką.

Projekto dėka, 54 automobilių mechaniko, virėjo, konditerio, baldžiaus, logisto-ekspeditoriaus,  specialybių mokiniai,  buvo išvykę į tarptautines 3 savaičių stažuotes, kurių metu atliko profesinę praktiką  Lenkijos, Maltos, Ispanijos, Italijos verslo įmonėse. Stažuočių metu projekto dalyviai ne tik patobulino praktinius-profesinius, užsienio kalbos, socialinius įgūdžius, mokėsi dirbti tarptautinėje komandoje, bet ir susipažino su anksčiau paminėtų šalių kultūra, mentaliteto ypatumais, įgijo tarptautinio mobilumo patirtį.

Projekto įgyvendinimo metu buvo tobulinami ne tik mokinių praktiniai bei socialiniai įgūdžiai, bet ir profesijos mokytojų, administracijos pareigūnų profesinė kompetencija. Pagal projektą  4 administracijos pareigūnai ir 4 profesijos mokytojai vyko į vienos savaitės darbo stebėjimo vizitus kurie vyko  Ispanijos, Lenkijos, Kipro, Maltos profesinėse mokyklose.

Vizitų metu, projekto dalyviai susipažino su anksčiau paminėtų šalių švietimo sistemomis, profesinio mokymo specifika, sėmėsi žinių IT taikymo profesinio mokymo procese, apskaitos, personalo valdymo, metalo apdirbimo, automobilių remonto ir techninės priežiūros, praktinio mokymo organizavimo, kokybės vadybos srityse.

Pasibaigus stažuotėms bei darbo stebėjimo vizitams, visų projekto dalyvių įgytos žinios, patobulinti įgūdžiai buvo įvertinti-jiems įteikti tarptautiniai sertifikatai bei Europass mobilumo dokumentai, patvirtinantys jų įgytą patirtį užsienyje. Neabejotina, kad įgytos žinios bei patobulinti praktiniai įgūdžiai, padės projekto dalyviams  lengviau įsilieti į darbo rinką bei sėkmingai joje konkuruoti, o patobulinti socialiniai įgūdžiai, tarptautinės kompetencijos, praplėstas kultūrinis-geografinis akiratis, prisidės prie projekto dalyvių asmeninio tobulėjimo.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Kristina Saladžienė

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos

Plėtros skyriaus vedėja

Ankstesnis straipsnisUkmergiškės žaidė moterų futbolo rinktinėje
Kitas straipsnisKodėl patogu naudoti dyzelinius šakinius krautuvus?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia