Home Švietimas Pasibaigė du metus trukusi programa „Senas stogas – nauji batai“

Pasibaigė du metus trukusi programa „Senas stogas – nauji batai“

1011
0

Štai ir prabėgo dar vieni intensyvūs savo veiklomis metai Jaunimo laisvalaikio centre. Kai kurie mūsų lankytojai, atradę savo kelią, pakėlė sparnus ir lanko mus tik kaip svečiai, kiti atrado centro erdves tik neseniai. Nauji lankytojai ne tik mielai tęsia centro tradicijas, bet ir siūlo savo naujoves, kad visiems būtų smagu bei vis kviečia apsilankyti savo draugus. Ne veltui centre dažnai skamba posakis „senas stogas – nauji batai“. Kitaip tariant –  centras senas, o lankytojai vis nauji 😊

Šiemet užbaigiame 2 metus trukusią atvirų jaunimo centrų programą „Senas stogas – nauji batai“, finansuotą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Ji skirta atviram darbui vykdyti, įtraukiant socialinę atskirtį patiriantį bei mažiau motyvuotą jaunimą į veiklas ir ugdant jų socialinius įgūdžius. Per šiuos metus mes ne tik patys lankėmės svečiuose, bet ir priėmėme savo kolegas, dirbančius kitų miestų jaunimo centruose ir erdvėse. Metų pradžioje organizavome jaunimo darbuotojų susitikimus, į kuriuos suvažiavę svečiai dalijosi savo patirtimi, bėdomis ir džiaugsmais. Rudenį patys vykome į Radviliškį susitikti su kolegomis ir aptarti, ką nuveikėme po to kai buvome susitikę paskutinį kartą. Visi su didžiausiu džiaugsmu sutiko žinią, kai Kuršėnų jaunimo centre aterinančių metų pradžioje vyks jaunimo darbuotojų stalo futbolo turnyras!

Vasarą driokstelėjo Aukštaitijos jaunimo darbuotojų sąskrydis „JauDarTūsas‘19“. Susitikome su kolegomis iš Radviliškio, Širvintų, Pakruojo, Panevėžio ir Kupiškio. Pirmąkart mūsų centro iniciatyva surengtame susitikime dalyvavo ir rajono savivaldybės atstovai bei svečiai iš sostinės, sveikindami tokią iniciatyvą jie linkėjo tęsti šią tradicija bei sklandžiai bendradarbiauti ateityje. Po intensyvaus bendravimo ir darbo išrinkta kito sąskrydžio vieta, pagaminta simbolinė vėliava. Kitais metais visi susitiksime Kupiškyje 😊

Ne tik jaunimo darbuotojai glaudžiai bendrauja ir bendradarbiauja tarpusavyje. Atvirų jaunimo centrų ir erdvių lankytojai taip pat buvo susitikę. O susitiko jie Ukmergėje, pas mus – Jaunimo laisvalaikio centre. Svečiuose sulaukėme draugų iš Molėtų, Širvintų, Kupiškio, Rokiškio ir Panevėžio. Susirinkęs jaunimas ne tik diskutavo rūpimomis temomis, bet ir grupėse kūrė renginių scenarijus bei pristatinėjo visiems dalyviams. Vakarą pabaigėme šėliodami linksmoje diskotekoje. Rudeniop Kupiškio jaunimo centras užsuko net ne vieni – kartu atsivežė ir partnerius lenkus, kurie tuo metu dalyvavo projekto veiklose. Rokiškio Atviro jaunimo centro lankytojai su vadove mus pradžiugino savo prieškalėdiniu apsilankymu. Smagiai visi pasišnekučiavome apie beveik praėjusius metus ir, užkandžiaudami garuojančiu obuolių pyragu su ledais, palinkėjome vieni kitiems dar daugiau bendrų susiėjimų ir dar daugiau pasimatymų bei bendrų veiklų.

Jaunimas ir jaunimo centro darbuotojai ne tik važinėjo į svečius, bet ir „namuose“ užsiėmė kiekvienam miela veikla. Vyko stalo teniso turnyrai, metų pradžioje rinkome metų „JLC –iausius“, žiūrėjome kiną po žvaigždėmis, varžėmės kas centre „geriausias virtuvės šefas“ 😊 Ne tik sportuojame, šokame diskotekose, keliaujame į žygius ar dalinamės kulinarinėmis paslaptimis. Visada diskutuojame skaudančiomis, rūpimomis temomis, žaidžiame stalo žaidimus, piešiame ar muzikuojame. Kiekvienas randa sau patinkančią veiklą.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės užaugusia savanorių karta, kuriai jau vėl atsirado pamaina. Naujieji savanoriai visada apipila klausimais ir patarimų prašymais centre apsilankančius vyresniuosius jau buvusius JLC savanorius. Jų išklauso ir dalinasi savo pasiūlymais.

Taigi, visada pas mus verda intensyvus jaunimo gyvenimas. Kiekvienas ateidamas atsineša naujų minčių bei idėjų, kad nestovėtume vietoje ir kaip tas vanduo – neužsistovėtume, o visada kaip upė  tekėtume srauniai į priekį ir lauktume, kokie iššūkiai mūsų tyko už naujo vingio.

Jaunimo laisvalaikio centro informacija

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here