Pradinis Švietimas Mokytojai vienai dienai virto mokiniais

Mokytojai vienai dienai virto mokiniais

1111
0

Jau 4-ą kartą Ukmergės pedagogai artėjant mokslo metams tapo mokiniais – jie mokėsi jiems nebūdingų dalykų nebūdingose klasėse. Mokytojų iškyla „Aukščiausia klasė“ patvirtino šūkį, kad „Ukmergė moka mokytis“.

Kiekvienais metais iškylos koncepcija kinta. Šiais metais pedagogams pasiūlyta pasirinkti po vieną, jiems įdomią, klasę. Čia, su laikinai tapusiais mokytojais – vadovais jie mokėsi įvairių meninių raiškų skirtingose vietose.

Dvi klasės buvo įsikūrusios Kultūros centre. Čia Teatro klasėje Karolina Kornejeva pedagogus mokė teatro meno. O Giesmininkų klasėje Kultūros centro Krikštėnų skyriaus darbuotoja Janina Svetlikauskienė pedagogus mokė giesmių.

Dvi klasės įsikūrė meno mokykloje. Spalvų klasėje meno mokyklos Dailės skyriaus galerijoje „Keliaujantis paukštis“ Kristina Darulienė mokė tapybos, o Garsų klasėje Muzikos skyriuje mokytojas Arnas Mikalkėnas mokė kaip groti su mušamaisiais instrumentais.

Etno klasė įsikūrė Pilies parke. Čia Dėdienytė (Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė) ir Agotėlė (Kultūros centro etnokultūros specialistė Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė), padedamos Kultūros centro folkloro ansamblio „Pyniava“, pedagogus mokė dainuoti, šokti ir groti mediniais liaudiškais instrumentais.

Piliakalnio bare įsikūrė Modernaus meno klasė vadovaujama Dailės akademijos docento Česlovo Lukensko. Po „Skambančiu ąžuolu“ prie Kultūros centro savo žygį po senamiestį pradėjo Gidų klasė, kuriai vadovavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Violeta Širmenė.

Vienintelė klasė – Šviesos ir pojūčių klasė įsikūrė Leonpolio dvare. Čia vadovė Eglė Prokopavičiūtė pedagogus mokė meno, atkreipė dėmesį į asmeninį patyrimą, spalvas, jų sąveiką su aplinka.

Pasibaigus įdomiosioms pamokoms, kuriose pedagogai įgijo naujų įgūdžių, visi patraukė prie piliakalnio. Praėję pro improvizuotus vartus pedagogai ant medelio ir šluotų pakabino lapelius su mintimis, ką reiktų pakeisti švietimo sistemoje ar kokias negeroves iš jos reikia iššluoti.

Susirinkus visiems kiekviena klasė pristatė tai, ko išmoko. Vieni vaidino, kiti dainavo, treti šoko, ketvirti rodė kokius kūrinius sukūrė, penkti grojo. O Modernaus meno klasės lankytojai visus supažindino su moderniu menu.

Renginio organizatorius savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, sveikindamas pedagogus, Ukmergės švietimo bendruomenę pavadino pačia nuostabiausia. Ir priminė vieną bokso teoriją, kuri teigia – „ne taip svarbu kaip tu smūgiuoji, bet svarbu kaip tu atlaikai smūgį“. Smūgius atlaikyti geriau drauge, padedant vienas kitam, pasitikint vienas kitu. Dabar mokyklose svarbiausia – pasitikėjimu grįsta kultūra. Ir palinkėjo – atlaikyti visus smūgius ir šypsotis.

Rajono meras Rolandas Janickas dėkojo pedagogams už praeitus metus, už išbandymo atlaikymą. Ir dėkodamas visiems palinkėjo komandinio darbo. Mažiau įtampos valstybėje, šeimose, kolektyvuose, bendruomenėse ir daugiau supratimo, tolerancijos. Palinkėjo neiti susipriešinimo keliu.

Pikniko pabaigoje dr. Rasa Katilienė – švietimo lyderystės programų dėstytoja, Socialinių mokslų daktarė, ISM lektorė, ACC sertifikuota ir akredituota integralaus kaučingo specialistė susirinkusiems pedagogams skaitė paskaitą „Profesinis dvasingumas: dvasinio intelekto aktualizavimas organizacijoje“.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia