Pradinis Švietimas Gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada gimnazijoje

Gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada gimnazijoje

2646
0

Gamtos ir tikslieji mokslai yra ne sunkiausi, bet įdomiausi. Tuo įsitikino Antano Smetonos gimnazijos gimnazistai, nes kovo 13-24 dienomis vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada, kurios tikslas – ugdyti mokinių kritinį mąstymą, gebėjimą atsakingai ir kūrybiškai priimti sprendimus bei dar kartą įsitikinti, kad mokslo išvados grindžiamos neginčijamais įrodymais. Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojai gimnazistams organizavo įvairias veiklas: praktinę gamtosauginę veiklą pagal gamtosauginių mokyklų programą, kūrybinius/ praktinius/ teorinius konkursus, intelektinius žaidimus, mokslininkų paskaitas, įvairias akcijas.

Gimnazistai entuziastingai įsijungė į kūrybines veiklas: dalyvaudami gamtosauginių mokyklų programoje trečios klasės mokiniai Elija Stalionytė, Miglė Valionytė ir Oskaras Verbickas sukūrė aplinkosauginį filmą „Atliekos šalia mūsų“, kuris gimnazistams buvo rodomas per pertraukas, antrokai Egidijus Gelūnas, Matas Nenorta ir Simona Šalčiūnaitė pagamino atliekų rūšiavimo reklaminę dekoraciją, o Vaiva Stankevičiūtė kartu su mama sukūrė atliekų antrinio panaudojimo dekoraciją „Dinozauras prisikėlė“. Pagamintos dekoracijos ir dabar puošia gimnazijos koridorius ir primena mokiniams, kad reikia atsakingai rūšiuoti atliekas, jas išradingai panaudoti. Gimnazistų susidomėjimo sulaukė gamtosauginių plakatų ir „π dienos“ konkursai. Plakatų konkurse nugalėjo antrokė Uršulė Jankūnaitė ir net 255 π skaičiaus reikšmes po kablelio teisingai išvardinusi pirmokė Edita Juknevičiūtė.

Jau kelerius metus iš eilės biologijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė kartu su mokiniais organizuoja respublikinį aplinkosauginį konkursą „Išmintingi ir sumanūs aplinkosaugininkai“. Šįmet jame dalyvavo Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus, Alantos bei mūsų rajono Jono Basanavičiaus, Želvos gimnazijų III-IV klasių mokinių komandos. Išmintingais aplinkosaugininkais tapo mūsų gimnazijos trečiokų komanda, o sumaniais – Jono Basanavičiaus gimnazistai. Be to, grupė gimnazistų, vadovaujami tos pačios biologijos mokytojos, kartu su Ukmergės verslo ir turizmo informacijos centru mažiesiems ukmergiškiams (darželinukams ir pradinių klasių mokiniams) organizavo edukacinį – orientacinį žaidimą „Žemės lobių paieškos“. Mažieji turėjo surasti miesto parke paslėptus Lietuvos žemėje slypinčius turtus: smėlį, žvyrą, molį, vandenį, kuriais Žemė dalinasi su žmonija.

Informacinių technologijų mokytojai I- IV klasių gimnazistus pakvietė į robotų programavimo varžybas. Konkurse daugiausia dalyvavo berniukai, nugalėtojais tapo antrokai Benas Strazevičius ir Matas Nenorta.

Matematikos mokytojai paskatino gimnazistus dalyvauti net dviejuose tarptautiniuose konkursuose – „Kengūra 2017“, „Pangea 2017“ ir poezijos apie matematiką konkurse. Šiuose konkursuose mokiniai turėjo pritaikyti įgytas žinias bei linksmai, išradingai pašlovinti matematikos mokslą. Kūrybiniame konkurse nugalėjo antrokai Lukas Krikštaponis ir Tomas Paknys. Jau tryliktą kartą matematikos mokytoja Rima Perednienė organizavo intelektinį žaidimą rajono pagrindinių mokyklų aštuntų ir gimnazijų pirmų klasių mokiniams „Žvaigždžių valanda“. Jame atkakliai varžėsi net devynios komandos. Sėkmė lydėjo Dukstynos pagrindinės mokyklos aštuntokus.

Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė ir svečių – Lietuvos mokslininkų – paskaitos, demonstraciniai bandymai. Dešimt lektorių iš Kauno Vytauto Didžiojo ir Aleksandro Stulginskio universitetų bei Panevėžio kolegijos mokiniams pateikė daug naujų mokslinių faktų, skatino argumentuotai diskutuoti. Mokiniams ypatingai patiko VU studentų magistrantų įkurtos įmonės „N2“ demonstruojami įdomieji fizikos ir chemijos bandymai. Kad skystas azotas užpiltas verdančiu vandeniu sudaro didžiulius baltų dūmų kamuolius- dabar žino visi.

Smagu, kad į dekados renginius įsijungė ir tėveliai. Pirmoko mama S. Kriaučiūnienė vedė įdomią praktinę paskaitą, kurios metu ir mokiniai, ir mokytojai mokėsi įvairių regėjimo atstatymo technikų.

Taigi, kovo 20 diena- tai astronominio pavasario pradžia. Prie gimnazijos iškelta Žemės vėliava ne tik žymi gamtos atsinaujinimo pradžią, bet ir prasmingą, įdomią gimnazijos bendruomenės kasdienybę.

Antano Smetonos gimnazijos
gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinė grupė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia