Pradžia Švietimas DofE programos dalyviai gimnazistai lyderystės mokymuose

DofE programos dalyviai gimnazistai lyderystės mokymuose

1670
0

Kovo 10-12 dienomis Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai Medardas Meškuotis ir Donatas Pučinskas dalyvavo Britų tarybos ir „The Duke of Edinburgh International Award Lietuva“ (DofE) organizuojamuose mokymuose „Socialinių inovacijų laboratorija jaunimo lyderiams“. Mokymai jaunimui yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis. Moksleiviams suteikta galimybė pažinti save ir kitus bendraamžius nekasdieniškoje, psichologiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, mokymais siekiama žadinti smalsumą, impulsą tobulėti, nelikti abejingu vietos bendruomenės problemoms.

„Patirtis, įgyta jaunųjų lyderių mokymuose, man tapo neįkainojama. Mokymų metu susipažinau su daugybe nuostabių, įdomių ir motyvuotų asmenybių, linksmai praleidau laiką. Atlikdamas įvairias kūrybingumo, bendravimo užduotis, atradau gerąsias darbo komandoje puses: išmokau pasitikėti savo komandos draugais, išklausyti kitus. Mokymų metu turėjome išvyką į Vilniaus senamiestį: pokalbiai su žmonėmis, problemų aptarimas, privertė likti neabejingam mūsų visuomenės socialinėms ir ekologinėms problemoms, tapti pilietiškesne bei aktyvesne asmenybe,“ – dalinasi įspūdžiais Medardas, DofE programos dalyvis, šiuo metu siekiantis bronzos ženklelio.

DofE apdovanojimai yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti jiems praktinių įgūdžių. Jono Basanavičiaus gimnazija pasirašiusi licencinę sutartį su nacionaline programos agentūra ir vykdo šią programą, kurioje dalyvauti gali bet kuris mokinys, motyvuotas tobulinti asmenines kompetencijas ir savanorystės įgūdžius.

Kristina Krivickienė, programos koordinatorė Jono Basanavičiaus gimnazijoje

Ankstesnis straipsnisSenamiesčio pagrindinės mokyklos pradinukų išvyka į Vilnių
Kitas straipsnisBROLIŲ IR SESERŲ KONFLIKTAI: ar verta dėl jų rūpintis?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia