Pradžia Švietimas Apdovanojimus parsivežė ir Ukmergės moksleiviai

Apdovanojimus parsivežė ir Ukmergės moksleiviai

629
0

Gruodžio 11-ąją dieną „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose įvyko tradicinė „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. „Litexpo“ lankytojų laukė 130 jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių.

„Moksleiviai pasirodė puikiai — iš komisijos, vertinusios jaunąsias bendroves, sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų. Buvo akivaizdu, kad moksleiviai atsakingai pasiruošė eXpo, efektyviai pristatė savo bendrovių veiklą. Džiaugiamės, jog šiemet „accelerator_x“ programoje dalyvauja daugiau nei 3000 mokinių, kurie stiprina XXI amžiui labai reikalingas kompetencijas – tai antreprenerystė, kūrybiškumas, kritinis mąstymas.“.

Mokinius į kalėdinę eXpo palydėjo visas būrys mokytojų, kurie tarsi gidai padeda jaunosioms bendrovėms jų verslo kūrimo kelionėje. Mokytojai sulaukė padėkų nuo Inovacijų ir ekonomikos minstrės Aušrinės Armonaitės, Verslios Lietuvos vadovės Dainos Kleponės ir „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės. „Esame itin dėkingi mokytojams, kurie skiria savo laiką antreprenerystės ugdymui. Ačiū, kad padedate moksleiviams atskleisti savo potencialą verslumo srityje“, sako Andželika Rusteikienė.

EXpo taip pat įvyko ir geriausiųjų bendrovių apdovanojimai. Lietuvos Junior Achievement partneriai ir draugai įsteigė net 18 nominacijų, o specialiai tam skirta komisija išrinko ir geriausias komandas, kurioms skyrė 1-3 vietas. Komandos iš Utenos rajono savivaldybės susirinko glėbį apdovanojimų:

O.K. Ekologiški ožkų sūriai. Ukmergė Ukmergės Antano Smetonos gimnazija
Už anterprenerišką požiūrį TFLT Iš spalvoto stiklo atliekų pagaminti ekologiški bei vienetiniai gaminiai. Ukmergė Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija
Whole Konditeriniai gaminiai be GMO ir alergenų. Ukmergė Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
AG+RA Universalūs ir praktiški metaliniai raktų pakabukai su ypatinga paskirtimi. Ukmergė Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
Alfa Žvakės, kurios kuriamos panaudojant daiktus antrą kartą. Ukmergės rajonas Ukmergės r. Taujėnų gimnazija

„Smagu stebėti, kaip auga moksleivių verslai, kai jie gauna pakankamai pagalbos ir patarimų iš profesionalų. Tokie renginiai, kaip „eXpo“, yra labai svarbūs jauniesiems verslininkams, tad kiekvienas ten nupirktas produktas gali tapti postūmiu toliau vystyti savo verslą.“, pasakoja A.Rusteikienė. „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė prideda, kad moksleiviai savo ruožtu atsidėkoja stipriu įkvėpimo užtaisu. „Po „eXpo“ sulaukiame daug atsiliepimų, kad mugės dalyviai įkvepia veikti, siekti daugiau. Matyti, kaip tokio amžiaus vaikai jau kuria savo verslus ir drąsiai juos pristato — tai labai įkvepia“.

Ankstesnis straipsnisVasario mėnesį – dokumentinis filmas apie maestro Vytautą Kernagį
Kitas straipsnisBibliotekininko konkurse Vl. Šlaito viešoji biblioteka – tarp geriausiųjų

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia