Jeigu neturime pakankamai pinigų abonentui į sporto klubą, ar tingime pasikelti nuo kėdės, dar nereiškia, kad negalime sportuoti… Beveik dvidešimt minučių atlikdami įvairiausius pratimus ant kėdės ir užbaigę juos su šypsena ir puikia nuotaika, renginį apie sveikatą pradėjo Ukmergės samariečiai ir jų svečiai.
„To, kuris trokšta sveikatos, pirmiausia pasiteiraukime, ar jis pasiruošęs panaikinti ligos priežastis. Tik tuomet galima jam padėti.“ /Hipokratas/ – tokiais žodžiais paskaitą pradėjo sveiko gyvenimo tyrinėtoja, lektorė Edita Palskienė.
Lektorė priminė, kad susirgimų didėjimui didelę įtaką daro kasdieniai nūdienos palydovai – stresas, didelis tempas, konkurencija, gigantiškos dozės naujos informacijos, pasiūla, kurios neaprėpiame, pasiūlymai, kuriems nesugebame atsispirti. Ar galim pakeisti pasaulį? NE. Ir nereikia, -tęsė lektorė. Galime keisti tik savo požiūrį į šiuos reiškinius. Kuo dažniau atsitrauksime (neįsitrauksime), liksime stebėtojais, tuo laimingesni jausimės. Ir sveikesni. Ir garbus amžius čia gali tik padėti. Senjorų patirtis ir išmintis galėtų būti patikimiausi patarėjai ir pagalbininkai, ieškant negalavimų priežasčių.
„Visos ligos nuo nervų“ – girdim sakant kasdien. Reguliarus fizinis krūvis, tinkamai pasirinkta mityba, daugiau laiko gryname ore, nuoširdus bendravimas gali padėti vis rečiau jausti nerimą, baimę, pyktį, pavydą – nuolatines streso būsenas. Pakeitus požiūrį į stresines aplinkybes, daugeliui padėtų įsisąmoninti ir kito posakio – maistas yra vaistas – prasmę.
Naujausi mokslininkų darbai patvirtina, kad pakeitus mitybą, galime išvengti beveik visų ligų, o daugelį susirgimų greičiau galima įveikti, renkantis uždegimus organizme mažinančius ir jų nepalaikančius maisto produktus, prieskonius, žoleles.
Džiugina tai, kad vedantys pasaulio medicinos specialistai vis dažniau išrašo išmintingos mitybos planą, nei receptą naujam vaistui. „Duris“ į laimingą, sveikata trykštantį ir džiaugsmu užpildytą gyvenimą galime atverti patys,- kalbėjo lektorė.
Na, o gausus sveikų patiekalų stalas džiugino visų susirinkusių akis. Patiekalai buvo ne tik išore gražūs, bet ir labai skanūs. Todėl visiems dalyvavusiems teko nelengva užduotis išrinkti 3 pagrindinius-gardžiausius patiekalus . Išradingiausių patiekalų autoriai buvo apdovanoti prizais.
Bene labiausiai visus dalyvius nustebino samarietės Janinos suruoštos dovanos: aromatiniai vaistažolių maišeliai ir visiems buvo įteikta po stiklainį išvirtos juodojo šeivamedžio uogienės. Pasirodo, kad tai geriausias vaistas nuo daugelio ligų. Juoduogis šeivamedis pasižymi uždegimą slopinančiomis, virusus naikinančiomis ir net priešvėžinėmis savybėmis. Juoda uogų spalva užtikrina, kad jose itin gausu naudingųjų flavonoidų ir antioksidantų, padedančių apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų. Antioksidantų turtingos šeivamedžių uogos naudingos sergantiems diabetu ir padeda palaikyti normalų cukraus lygį kraujyje ir stabiliai jaustis.
Ekologinio ūkio savininkė Hofmanienė, jau ne pirmus metus remianti Ukmergės samariečių veiklą, padovanojo ekologiškų kmynų.
Na , o renginio pabaigoje netikėtai apsilankė „ Šamanė“ iš Sibiro, kuri taip pat atvežė „stebuklingų‘ amuletų „ iš vaistažolių .
Renginyje matėsi vien tik šypsenos ir jautėsi be galo gera atmosfera.
Visiems senjorams ateinančios tarptautinės senjorų dienos proga buvo palinkėta sveikatos. O kaip būti sveikiems mes tikrai sužinojome.
Jolita Stankaitienė, LSB Ukmergės skyriaus pirmininkė