Pradinis Sportas Pergalės šachmatų turnyruose

Pergalės šachmatų turnyruose

956
0

Vasario 17-19 d. vyko 2021 m. Lietuvos U8 – U18 greitųjų šachmatų čempionatas. Pirmą kartą šis čempionatas vyko internetu. Teisėjai ir dalyviai dvi savaites ruošėsi čempionatui, vyko bandomieji turnyrai. Todėl pats čempionatas įvyko labai sklandžiai, nors jame dalyvavo net 192 dalyviai. Didelė teisėjų komanda dėjo pastangas užtikrinti sąžiningo žaidimo principus, todėl dalyviai turėjo žaisti su įjungtomis kameromis.

Skirtingose amžiaus grupėse žaidė ir 13 Ukmergės sporto centro šachmatininkų. Iki 8 metų grupėje sėkmės pritrūko Martynui Krumžliui, kuris surinkęs 4,5 taško kaip ir trečios vietos laimėtojas, pagal papildomus rodiklius užėmė 4 vietą. Merginų iki 14 metų grupėje sidabro medalį ir vardinę taurę iškovojo Agnė Mickūnaitė. Džiugu, kad Agnė būdama 7 metų įsitvirtino tarp geriausių Lietuvos mergaičių ir šios pozicijos neužleidžia iki dabar .

Pasibaigus šiam turnyrui vaikai dalyvavo dar viename dideliame tarptautiniame turnyre internetu „Druskininkų kongress“. Jame žaidė įvairaus amžiaus šachmatininkai iš 15 šalių. Vaikų iki 10 metų amžiau turnyre žaidė 94 šachmatininkai. Bronzos medalį iškovojo Martynas Krumžlys. O suaugusiujų žaibo turnyre dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – 203 šachmatininkai iš 21 pasaulio šalies. Tarp tituluotų ir stiprių šachmatininkų neblogai pasirodė Agnė Mickūnaitė, kuri laimėjo penkias partijas iš devynių ir užėmė 60 vietą bendroje įskaitoje.

Kasdieninėms treniruotėms paįvairinti Ukmergės sporto centro šachmatininkams buvo surengtos uždavinių sprendimo varžybos, trukusios nuo vasario 1 dienos iki kovo 8 dienos. Vyriausiųjų grupėje pirmą vietą iškovojo Rusnė Šošina, antrą – Vladislava Sokolova, trečią – Artūras Mecelis.

Vaikų iki 12 metų grupėje nugalėjo Elijus Antipovas, ne daug nuo jo atsiliko Mėta Mikulinaitė, trečias liko Elijaus brolis Arijus Antipovas.

Pradedančiųjų grupėje pirmos vietos taurę iškovojo Karolis Keturka, antrą vietą – Martynas Krumžlys ir trečiąją vietą Kostas Narbutas. Tarp mergaičių geriausiai uždavinius sprendė Rūta Reingardtaitė.

Karolis, Rūta ir Kostas šachmatų treniruotes pradėjo lankyti karantino metu, išmoko ėjimus per nuotolines pamokas ir netik pasivijo jau pažengusius šachmatininkus, bet ir juos aplenkė.