Vos prieš savaitę Lietuvos Nacionaliniame Operos ir Baleto Teatre po dvidešimties metų įvyko lietuviškos operos vaikams premjera „Bruknelė”. Pakvietimą į šios operos premjerą gavo ir Ukmergės dailės mokyklos mokinė Aistė Šmigelskaitė ir mokytoja Irutė Kiseliova.
Tai nebuvo atsitiktinumas. Lietuvos Nacionalinis Operos ir Baleto Teatras besiruošiantis pasaulinei vaikams skirtos Jono Tamulionio operos „Bruknelė” pagal Martyno Vainilaičio to paties pavadinimo mitologinę poemą premjerai mokslo metų pradžioje paskelbė piešinių konkursą „Pasitikime Bruknelę”. Ukmergės dailės mokyklos pradinio ugdymo programos B klasės mokiniai vadovaujami mokytojos metodininkės Irutės Kiseliovos nusprendė sudalyvauti šiame konkurse. Per pirmąsias pamokas mokytoja skaitė Martyno Vainilaičio poemą, aptarinėjo ją su mokiniais, eskizavo. Atrinkus eskizus kibo į darbą. Kūrybiniai darbai buvo atliekami įvairiomis priemonėmis A2 formate. 12 kūrybinių darbų buvo išsiųsta į konkursą. Beliko laukti.
Geriausius konkurso „Pasitikime Bruknelę” darbus, kurių į teatrą atkeliavo net 1422, buvo patikėta atrinkti komisijai, kurią sudarė dailininkai Sofija Vainilaitienė, Bronius Leonavičius (iliustravęs M. Vainilaičio „Bruknelę“), doc. Giedrė Riškutė (VPU), Birutė Ukrinaitė (spektaklio dailininkė), Taida Balčiūnaitė, Birutė Černiauskienė, Kristijonas Siparis ir spektaklio režisierius Gytis Padegimas. Pasidžiaugti piešiniais buvo atėjęs ir operos kompozitorius Jonas Tamulionis, dirigentas Robertas Šervenikas, daugelis teatro darbuotojų. Komisija darbus rinko net kelias dienas ir visi vienbalsiai tvirtino, kad iš tokios gausybės išrinkti vos keletą geriausių – tiesiog neįmanomai sunkus darbas! Visgi buvo atrinkta apie 50 geriausių piešinių, kiekvienoj kategorijoj – net po keletą pirmų, antrų ir trečių vietų. Tad buvo surengtas II turas – atrinkti geriausi iš geriausių.
Ir štai gera žinia Ukmergės dailės mokyklos mokinė Aistė Šmigelskaitė (9 m.) laimėjo trečiąją vietą, o Medardo Meškuočio (10 m)., Tumo Meirono (10 m.), Miglės Vaičiūnaitės (10 m.) darbai pateko į 50-ties geriausių piešinių parodą.
Prizus laimėjusiems įsteigė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, leidyklos „Alma Littera“, „Žara“, „Nieko rimto” ir „Kronta“, saldumynų įmonė UAB „Lisenas“, „Šokolado meistrai“. Tai buvo nepakartojama šventė Aistei ir ją lydėjusiems tėveliams , jos mokytojai Irutei Kiseliovai.
Irutė Kiseliova
Ukmergės dailės mokyklos