Pradžia Pagrindinė Pirmajai lietuviškai gimnazijai Ukmergėje – 100

Pirmajai lietuviškai gimnazijai Ukmergėje – 100

3111
0

Šiais metais kartu su šimtmetį mininčia Lietuva, šimtmetį mini ir seniausia Ukmergės lietuviška gimnazija – Antano Smetonos gimnazija. Į jubiliejines iškilmes susirinko buvę ir esami mokiniai, pedagogai. Į iškilmes Kultūros centre atvyko šalies premjeras Saulius Skvernelis, Seimo narys Juozas Varžgalys, rajono vadovai, rajono tarybos nariai.

Po šv. mišių šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje gausus svečių ir gimnazistų būrys pasuko į Kultūros centrą. Čia užsiregistravus buvo galima apžiūrėti gimnazistų darbų parodą, įsigyti skanumynų ar ką tik išleistą knygą „Ukmergės Antano Smetonos gimnazija: atodangos“. Besirenkantiems grojo Meno mokyklos muzikos skyriaus orkestras (vad. Ričardas Kamarauskas).

1918 metų balandžio 7 dieną dabartinės „Ryto“ specialiosios mokyklos patalpose katalikų „Saulės“ draugijos rūpesčiu įsteigiama pirmoji lietuviška gimnazija Ukmergėje. 1938 metų spalio 15 dieną atidaryti dabartiniai gimnazijos rūmai, kurių statyba rūpinosi pats Prezidentas Antanas Smetona. Per 100-ą metų gimnazija net 15 kartų keitė pavadinimą –Ukmergės gimnazija, Mergaičių gimnazija, II-a vidurinė mokykla, Aleksandro Gudaičio-Guzevičiaus vidurinė mokykla, 1991 metų spalio mėnesį mokyklai sugrąžintas Prezidento Antano Smetonos vardas, o nuo 2001 metų mokykla vadinama Ukmergės Antano Smetonos gimnazija.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, sveikindamas gimnaziją, paminėjo, kad nuo gimnazistų ir asmenybių, kurios su jais dirba, priklausys šalies ateitis. Premjeras gimnazijai padovanojo paveikslą, simbolizuojantį skrydį link savo svajonės. Saulius Skvernelis dviems gimnazijos pedagogėms – knygos apie mokyklą autorei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vitalijai Žiupkienei ir istorijos mokytojai ekspertei Daivai Sinkevičienei įteikė padėkas. O direktoriui, švenčiančiam gimtadienį – puokštę gėlių. Seimo narys Juozas Varžgalys gimnazijai įteikė Vasario 16-osios akto kopiją.

Sveikinimų ir dovanų gimnazija sulaukė dar daug. Rajono meras Rolandas Janickas, paminėjęs, kad į šventę atvyko be dovanų, informavo susirinkusius, kad rajono taryba spalio 25 dienos posėdyje knygos apie gimnaziją išleidimui skirs 3 tūkstančius eurų. Pirmojo gimnazijos direktoriaus, miesto burmistro Boleslovo Dirmanto anūkai Vijoleta ir Saulius pasveikino gimnazistus. Parvykęs iš Amerikos Saulius prašneko lietuviškai. Renginyje paminėta, kad Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Saulius skyrė 100 dolerių premiją geriausiai besimokančiam mokiniui. Premijų geriausi gimnazistai gaus ir daugiau. Buvę gimnazistai Tautvydas Grudzinskas ir Laimis Kavaliauskas skyrė 1000 eurų 5 šauniausiems gimnazistams.

Planuotas 2 valandų renginys užtruko net 3,5 valandos, bet neprailgo – šoko ir dainavo gimnazistai ir pedagogai. Scenoje koncertavo ir buvę mokiniai. Susirinkusius sveikino ilgametė mokyklos direktorė, rajono Garbės pilietė Liucija Dzigienė. Buvusi mokinė, aktorė Regina Varnaitė visus sveikino eilėmis.

Po renginio Kultūros centre mokiniai ir mokytojai patraukė į gimnaziją, kur susitikę su buvusiais klasiokais ir mokytojais dar ilgai dalinosi įspūdžiais, prisiminimais apie išdaigas ir malonius įvykius, bei linksminosi šimtmečio diskotekoje.

Ankstesnis straipsnisTeleskopiniai krautuvai: kaip išsirinkti tinkamus?
Kitas straipsnisValų kaimo biblioteka šventė 50-metį

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia