
Dar praėjusiais metais „Stansefabrikken” pranešė, kad pasikeitusi situacija rinkoje privertė grupės įmonių vadovus stipriau susiveržti diržus. Siekiant didesnio efektyvumo buvo nuspręsta uždaryti lakštinio metalo apdirbimo gamyklą Norvegijoje, Lillesand mieste ir turimus įrengimus bei visą gamybą perkelti į giminingas gamyklas Ukmergėje.
Pernai Lietuvoje naujus tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektus inicijavusios 28 bendrovės sukūrė beveik 5500 darbo vietų, jos šalyje pernai investavo daugiau nei 3,5 mlrd. litų (1 mlrd. eurų).
„Nežiūrint į sudėtingą ekonominę Lietuvos padėtį, Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ Vilniuje įsteigė pasaulinį IT centrą. Daugiausiai darbo vietų sukurta Ozo prekybos centre. Metai unikalūs ir tuo, kad Lietuvai pavyko pasiekti, kad savo tyrimus ir eksperimentinę veiklą plėtotų ne tik mūsų biotechnologai, bet ir JAV medicininės įrangos gamintoja „Moog Medical“,- sako „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas
Nocius. 2010 m. sausį-kovą šalyje apie naujus TUI projektus paskelbė dar šešios kompanijos, įskaitant Jungtinės Karalystės banko „Barclays“ steigiamą kontaktų ir duomenų apdorojimo centrą prie jau veikiančio IT centro, taip pat Airijos oro bendrovės „Ryanair“ sprendimą gegužę atidaryti pirmąją Vidurio Europoje bazę Kauno oro uoste.
Daugiausiai projektų Lietuvoje 2009 m. vykdė finansinių paslaugų bendrovės (9 projektai), maisto, gėrimų ir tabako (4), informacinių technologijų, metalo ir tekstilės (po 3) įmonės. Daugiausiai TUI projektų įgyvendino Rusijos (7), Suomijos (5), Norvegijos, JAV (po 4) ir Jungtinės Karalystės (3) bendrovės. Aktyvios pernai buvo užsienio IT bendrovės. Užsienio klientų aptarnavimo centrą Vilniuje įsteigė JAV korporacija „Computer Science Corporation“, „Microsoft“ Kauno technologijos universitete atidarė savo inovacijų ir mokymo centrą, skelbia „Ivestuok lietuvoje”