Lietuvoje išduotas traktorininko pažymėjimas gali galioti ir kitose ES šalyse

    0
    traktopr
    Esant atvirai Europos Sąjungos darbo rinkai, domimasi, ar Lietuvoje išduoti traktorininko pažymėjimai galioja kitose Europos Sąjungos šalyse.

    Kaip informavo Žemės ūkio ministerijos Išteklių ir kokybės politikos departamento vyr. specialistas Vincas Andriuškevičius, Europos Sąjungoje nėra nustatytos vieningos traktorininkų rengimo tvarkos ar traktorininko pažymėjimo formos, todėl vienoje valstybėje narėje išduoti pažymėjimai kitoje gali būti ir nepripažįstami. Tačiau, kaip rodo praktika, visos valstybės narės pripažįsta kitose ES šalyse išduotus traktorininko pažymėjimus. „Lietuviškuose traktorininko pažymėjimuose yra įrašai anglų kalba, todėl neturime informacijos, kad šie pažymėjimai nebūtų pripažįstami kitose šalyse“, – sakė V.Andriuškevičius, priminęs, kad senuose lietuviškuose traktorininko pažymėjimuose nėra įrašų anglų kalba, todėl juos reikėtų pasikeisti į naujus.

    Atkreiptinas dėmesys, kad daugelyje šalių tam tikrų kategorijų vairuotojų pažymėjimai patvirtina teisę vairuoti ir kai kurių kategorijų traktorius, tačiau tai taikoma tik konkrečioje šalyje. Panašiai yra ir Lietuvoje, pavyzdžiui, B kategorijos vairuotojo pažymėjimas patvirtina teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.

    Primename, kad turimas lietuviškas vairuotojo pažymėjimas, suteikiantis teisę vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones patvirtina teisę vairuoti TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas, o B kategorijos – TR1 kategorijos traktorius. Asmenims, turintiems atitinkamų kategorijų vairuotojų pažymėjimus ir siekiantiems vairuoti traktorius ir kitas savaeiges mašinas, atskiro traktorininko pažymėjimo nereikia.

    Neturintiems vairuotojo pažymėjimo yra sudaryta galimybė baigti traktorininkų teorinio ir praktinio mokymo kursus pagal patvirtintas mokymo programas (jas galima rasti el. svetainėje www.zmmc.lt), išlaikyti kvalifikacijos egzaminą ir gauti traktorininko pažymėjimą, kuris leidžia vairuoti traktorių, neturint vairuotojo pažymėjimo. Traktorininkų mokymo kursai pagal šias programas taip pat skirti ir vairuotojų pažymėjimus turintiems asmenims, norintiems kvalifikuotai išmokti dirbti su traktoriais ir kitomis žemės ūkio mašinomis.

    Įregistravusiems žemės ūkio valdą asmenims mokymai pagal TR1, TR2 ir SZ mokymo programas yra remiami ES lėšomis. Mokymo institucijoms kompensuojama 80 proc. mokymo išlaidų, todėl kursų dalyvis susimoka tik  20 proc. mokymo išlaidų.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia