Šiukšlių klausimas tampa amžinu

    0
    atliekos1

     

    Balandžio 1-ąją vykęs rajono tarybos posėdis buvo labai darbingas – 24 posėdyje dalyvavę tarybos nariai apsvarstė net 41 klausimą. Posėdis prasidėjo malonia gaida – kolegos su gimtadieniu pasveikino tarybos narį Vladislovą Spruogį.

     

     

    Posėdžio pradžioje keletas klausimų buvo išbraukti – dėl valstybės turto perdavimo, nes turtas nesutvarkytas, atidėta mero ataskaita, nes meras serga, atidėtas klausimas dėl PSPC ir Ligoninės vadovų atlyginimų, nes laukiama Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimo. Svarstant dienotvarkę, klausimą, į kurį nebuvo atsakyta, turėjo Andrius Kalesnikas. Jis klausė, kodėl jau antrą posėdį nesvarstomas jo prašymas išbraukti jį iš tarybos Procedūrų ir etikos komisijos?

     

    Tarybos nariai išklausė kelių ataskaitų – Audito ir kontrolės tarnybos, Kontrolės komiteto, Bendruomenės sveikatos tarybos, Jaunimo laisvalaikio centro. Ataskaitą pateikė ir savivaldybės Administracijos direktorius Juozas Varžgalys.

     

    Nors daugumas projektų patvirtinti be diskusijų, tačiau porą sulaukė rimto svarstymo. Taryba turėjo priimti sprendimą „Dėl garantijos suteikimo paskolai“ UAB „VAATC“. Įmonė buvo įkurta prieš keletą metų įrengti ir eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną. Šios bendrovės dalininkėmis yra visos Vilniaus apskrities savivaldybės. Šiuo sprendimu taryba turėjo suteikti garantiją iki 240 tūkstančių litų UAB ,,VAATC” imamai paskolai. Lėšos būtų naudotos įrengti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės Ukmergėje įrengimui.

    Tačiau tarybos nariai suabejojo UAB ,,VAATC” veiklos efektyvumu. Tarybos nariai svarstė, kad kitose apskrityse rajonų šiukšlynai jau uždaryti, jos gauna didesnę valstybės paramą. Nes Vilniaus apskritis atsilieka su sąvartynų tvarkymo darbais, o savivaldybei į bendrovės kasą vis reikia įnešti dalį pinigų. Domėtąsi, kas bendrovėje organizuoja konkursus ir kas atrenka rangovus.

    Atsakyta buvo, kad bloga bendrovės finansinė padėtis buvo 2008 metais, kai reikėjo uždaryti Kariotiškių sąvartyną prie Vilniaus. Šiais metais finansinė situacija jau pagerėjo. Bendrovės skelbtus konkursus organizuoja ir rangovus atrenka komisija, kurioje tik Elektrėnų savivaldybės atstovas. Tai išgirdę tarybos nariai replikavo, kad „jeigu mokam pinigus, tai ir mes norėtume dalyvauti“. Neva, jei komisijoje dirbtų visų savivaldybių atstovai, tada gal nebūtų tokių didelių nuostolių.

    Kilus aistroms sprendimas nebuvo priimtas. Tačiau po pertraukos tarybos nariai apsigalvojo ir garantiją imti paskolą suteikė.

     

    Kitas, diskusijų audrą sukėlęs klausimas, buvo mokesčio už šiukšles įvedimas. Vietinės rinkliavos už  komunalinių atliekų surinkimą įvedimas vis atidėliojamas. Dar žiemą tarybos sprendimu rinkliavos įvedimas buvo atidėtas balandžio 1 dienai. Nes, kaip minėjo savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rolandas Janickas, naujos tvarkos įvedimui nebuvo pasiruošta. Tačiau ir šiame posėdyje nutarta, kad rinkliavos įvedimą vėl reikia atidėti. Šiuo atveju pusmečiui – iki spalio 1 dienos.

     

    Posėdyje siūlyta patvirtinti vietinės rinkliavos nuostatus. Juose numatytos kainos, kiek ir kas turėtų mokėti už šiukšlių išvežimą. Tačiau, būtent dėl nuostatų, ir kilo diskusijos. Jas pradėjo konservatoriai.

     

    Pristatydamas klausimą, R. Janickas kalbėjo, kad apmokestinti gyventojus ir įmones pasirinktas mišrus būdas – pavyzdžiui, gyventojams mokėti reiktų ir už plotą, ir už visus gyventojus, gyvenančius bute. Tokiu būdu kuriama visai nauja sistema, kur atliekų surinkimo taškų daugiau. Nes, pavyzdžiui, mokės ir žmonės gyvenantys vienkiemiuose.

    Skaitant taisyklių projektą galima sužinoti, kad rajone yra kino teatrų, kuriuos ruošiamasi apmokestinti. Tačiau nuostatuose nekalbama nei apie savivaldybės, nei apie seniūnijų pastatų apmokestinimą. Lengvatos numatytos tik kaimuose gyvenantiems žmonėms ir už patalpas, kurios negyvenamos ir nenaudojamos.

     

    Tik gegužės mėnesį planuojama skelbti konkursą parinkti naują komunalinių atliekų išvežimo operatorių. Nes šiuo metu su pratęsta sutartimi dar dirba UAB „Ukmergės versmė“. Paklaustas, kodėl taip yra, R. Janickas paminėjo, kad tikėtasi greitai parinkti naują operatorių, todėl sutartis su UAB „Ukmergės versmė“ ir buvo pratęsta.

     

    Diskusijoje paaiškėjo, kad tokio apmokestinimo, koks siūlomas Ukmergei, Lietuvoje niekur daugiau nėra. Tarybos nariai stebėjosi, kodėl siūlomuose nuostatuose jau įvardinta ir šiukšlių išvežimo kaina, nors nežinia už kiek naujas operatorius šiukšles veš. Gruodžio mėnesį įvykusio konkurso laimėtojas savivaldybę padavė į teismą. Todėl kas bus, jei savivaldybė teismą pralaimės?

     

    Diskutuojant buvo nutarta sprendimą dėl komunalinių atliekų išvežimo apmokestinimo nuostatų atidėti, kol bus parinktas naujas komunalinių atliekų surinkimo operatorius. Diskusijoms įkaitus konservatoriai paprašė mero inicijuoti nuobaudos skyrimą savivaldybės Administracijos direktoriui J. Varžgaliui.

     

    Aptarti keli mokyklas liečiantys klausimai. Patvirtintos mokyklų aptarnaujamos teritorijos. Šiuo sprendimu numatoma, kurią mokyklą turėtų lankyti tam tikroje teritorijoje gyvenantys vaikai. Patvirtinti ugdymo klasių, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus projektas.

     

    Nuo rugsėjo pirmosios nebeliks Lyduokių ir Rečionių pagrindinių mokyklų. Lyduokių mokykla jungiama prie Želvos vidurinės mokyklos, o Rečionių – prie Dukstynos pagrindinės mokyklos. Rečionyse liks mokytis liks tik pradinukai.

     

    Taryba pritarė ir dviejų savivaldybei priklausančių įmonių vadovų atlyginimų sumažinimui. 10 procentų, jiems patiems prašant, sumažinti UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktoriaus Jono Rinkevičiaus ir UAB „Ukmergės autobusų parko“ direktoriaus Alfonso Prabišo pareigybiniai atlyginimai. Iki šiol J. Rinkevičius gaudavo 4800 litų, o A. Prabišas – 5322 litų atlyginimą, neatskaičius mokesčių.
    vilkmerge.lt
    {dybanners}33{/dybanners}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia