Pradžia Gyvenimas Ukmergėje poilsiavo moksleiviai iš Ukrainos

Ukmergėje poilsiavo moksleiviai iš Ukrainos

441
0

Prasidėjus mokslo metams Vepriuose esanti vaikų poilsio stovykla neištuštėjo. Rajono vadovų kvietimu čia 10-čiai dienų apsigyveno būrys ukrainiečių vaikų su lydinčiais suaugusiais iš Kamenec Podolės miesto.

Stovykloje vaikus aplankė rajono vadovai, minėdami blynų dieną ukrainiečiams jie kepė bulvinius blynus, svečiams suorganizuotos ekskursijos po Ukmergę, Vilnių, vaikai lankėsi Ukmergės Senamiesčio progimnazijoje.

60 vaikų nuo 7 iki 18 metų amžiaus ir 6 lydintys asmenys apžiūrėjo Ukmergę, jos įžymybes. Po to svečiai apsilankė Senamiesčio progimnazijoje. Čia mokyklos direktorė Nina Lilia Galickė pristatė mokyklą, pakvietė pabendrauti su čia besimokančiais ukrainiečiais mokiniais, padovanojo ukmergietiškos duonos kepalą. O pradinukai svečius pakvietė šokiui, prie kurio ukrainiečiai labai smagiai prisijungė. Po susitikimo svečiai apžiūrėjo mokyklą, jos observatoriją, sensorinę klasę, kabinetus.

Pasakodama apie viešnagę ukrainiečių vadovė Natalija Šepanskaja – pedagogė-organizatorė paminėjo, kad labai patiko Ukmergė – senas miestas, gatvelės, namai, išauklėti žmonės, švari aplinka, Matosi, kad ukmergiškiai myli savo miestą.

Į Ukmergę atvyko vaikai, kurių tėvai kovoja fronte ar yra sužeisti. Ši kelionė suorganizuota siekiant, kad vaikai pailsėtų, atsipalaiduotų, nes Kamenec Podolėje kiekvieną dieną kaukia sirenos. Atėję į mokyklą ir joje besimokantys vaikai, išgirdę sirenas, kartu su mokytojais leidžiasi į slėptuvę nuo bombų ir ten tęsia pamoką. Tokios slėptuvės yra kiekvienoje mokykloje.

Kaip pasakojo pašnekovė, sirenos, nepriklausomai nuo žmonių valios, griauna jų sąmonę. Tai, ypač, paliečia vaikus. Bet pusę metų trunkantis karas ukrainiečių silpnesniais nepadarė. Greičiau atvirkščiai – jie, suspaudę kumščius, laukia kada karas baigsis ukrainiečių pergale.

 

Ankstesnis straipsnisTeatrinį sezoną pradėjo mokymais
Kitas straipsnisĮvyko trečias rajono futbolo 7X7 pirmenybių turas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia