Pradžia Gyvenimas Senjorai pramogaudami mokėsi gyventi tvariau

Senjorai pramogaudami mokėsi gyventi tvariau

735
0

Ukmergės senjorai ne tik mokėsi rūšiuoti šiukšles, bet gavo dovanų ir konsultacijų iš vaistininkų, iš antrinių atliekų mezgė kilimėlius ir nemokamai žiūrėjo filmą „Tarp pilkų debesų“. Taip šalia Kultūros centro ir jame vyko nemokamas edukacinis renginys „60+ kine“.

Renginio organizatoriai teigia, kad kartais atliekas rūšiuojantiems senjorams kyla klausimų, kur mesti vieną ar kitą šiukšlę. Dėl šios priežasties renginio metu dalyviai buvo supažindinti, kaip rūšiuoti atliekas, kurios pakuotės šiuo metu yra surenkamos ir perdirbamos Lietuvoje. Taip pat jie apžiūrėjo jaunųjų menininkų antram gyvenimui prikeltų daiktų ekspoziciją ir „Basų kojų taką“, kuris atskleidžia, kokių šiukšlių galima aptikti Lietuvos miškuose.

Edukacijos metu senjorai mokėsi pramogaudami ir žaidė populiariausius žaidimus – šaškes, gaudė žuvį, piešė… Visi žaidimai padaryti iš antrinių žaliavų – terasos lentų, linoleumo likučių, subraižytų stalų, statybinių atliekų.

„Šiandien miške randama daugybė atliekų – vaikų žaisliukų, plaukų suktukų, kaukių, kavos puodelių, ploviklių, kosmetikos indelių ir daugybė kitų atliekų. Organizuodami talkas ir tvarkydami Lietuvos miškus, pastebime, kad dažniausiai tik pažintiniai takai Lietuvoje yra švarūs. Einant giliau į mišką, randame įvairiausių daiktų, kuriuos renkame, rūšiuojame, o kai kuriuos sudėjome ir į „Basų kojų tako“ ekspoziciją, kad žmonės pamatytų, kokios šiukšlės yra paliekamos gamtoje. Edukacijų metu raginame visus dalyvius einant į gamtą savo šiukšles susirinkti, nes gamtoje nėra etatinių valytojų“, – pasakoja edukacijų senjorams atstovė, „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Asta Burbaitė.

Kilimas iš antrinių tekstilės atliekų, pradėtas nerti dar Vilniuje, keliavo per visus 7 Lietuvos miestus – Vilnių, Birštoną, Kėdainius, Druskininkus, Kauną, Jonavą, Ukmergę, kuriuos aplankė renginys „60+ kine“. Senjorų dovana atiteks Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui – kilimas papuoš vaikų lėlių teatro studiją „Berniukas Žirniukas“. Tai simbolinė žinutė ateities kartoms, kaip svarbu tausoti mus supančią aplinką.

 

Ankstesnis straipsnisMotociklininko teisės: ką reikėtų žinoti?
Kitas straipsnisTerasa ir joje esančios lentos

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia