Pradžia Aktualijos Ukmergės gimtadienis bus minimas kitaip

Ukmergės gimtadienis bus minimas kitaip

2179
0

Gegužės pabaigoje, kaip ir kasmet, turėjo vykti Miesto šventė. Tačiau karantinas pakoregavo planus ir vietoje Miesto šventės bus minimas miesto gimtadienis. Tikslios miesto įsikūrimo pradžios datos nežino niekas, tačiau žinoma, kad Ukmergė rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1333 m., o 1792 metų gegužės 22 dieną Lenkijos ir Lietuvos Respublikos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis grąžino Ukmergei Magdeburgo savivaldos teises. Ši diena ir minima kaip miesto gimtadienis.

Šventiniai renginiai prasidės gegužės 22 dienos ryte. Ryte ukmergiškius virtualiai sveikins rajono vadovai.

Vėliau šventė persikels į viešosios Vlado Šlaito bibliotekos vidinį kiemelį. Čia ne tik bus pristatyta biblioteka po renovacijos, bet ir bus įteiktos Kultūros nominacijos. Planuojama pasveikinti ir naują rajono Garbės pilietį. Kadangi renginyje negali dalyvauti daugiau kaip 30 žiūrovų, patekimas į kiemelį bus tik su kvietimais.

Ukmergės fotografų bei Ukmergės muziejaus archyvų nuotraukų paroda „Žirgo artefaktai Ukmergės krašte”.
Atidarymas Ukmergės V. Šlaito bibliotekos kiemelyje gegužės 22 d., 14 val.   

Po pietų šventė persikels į miesto mikrorajonus – Dukstynos, Pramonės ir Pivonijos. Čia sveikinimo koncertus surengs perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ vadovas, perkusininkas Gediminas Mačiulskis ir žinomas TV laidų vedėjas Giedrius Leškevičius. Kur ir kada tiksliai vyks koncertai pranešime vėliau.

17.15 val. bus aukojamos šv. Mišios už Ukmergę ir ukmergiškius Švč. Trejybės bažnyčioje.

Kraštotyros muziejaus iškilmių salėje veiks istorinių savivaldos dokumentų paroda, bus pristatomi pažintiniai filmai apie Ukmergės miesto įkūrimą. Renginys nemokamas, tik būtina išankstinė registracija.

Sekančią dieną, gegužės 23 vakare aikštelėje prie prekybos centro „Eifelis“ visų išsiilgusių laukia kinas po atviru dangumi iš automobilio. Žiūrovams bus rodoma lietuviška komedija „Tobulas pasimatymas“. Filmas nemokamas, tik būtina išankstinė registracija. Tikslesnė informacija vėliau.

Gegužės 5 dieną startavo kvietimas kurti virtualius sveikinimus Ukmergės gimtadienio proga. Ukmergiškiai kviečiami dainuoti, eiliuoti, šokti, deklamuoti… ir taip pasveikinti miestą. Visa tai reikia nufilmuoti ir iki gegužės 18 d. siųsti el. paštu rezisiere@kc.ukmerge.lt . Originaliausių sveikinimų ir linkėjimų autoriai bus apdovanoti, jų kūriniai pateks į Miesto sveikinimo filmuką „Su gimtadieniu, Ukmerge!“, kuris pradedamas rodyti gegužės 22 dieną.

Taip pat Kultūros centro puslapyje kc.ukmerge.lt pristatoma virtuali, Ukmergės krašto menininkų kūrybos paroda. Joje dalyvaujantis 71 su Ukmergės kraštu susijęs menininkas pristato 202 darbus.

Muzikinius sveikinimus finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.

Ankstesnis straipsnisRajono mokyklos palygintos su šalies mokyklomis
Kitas straipsnisDūmų detektoriai – kiek daugiau nei pusės Lietuvos gyventojų namuose

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia