Pradžia Aktualijos Atsakyta į karo pabėgėliams iš Ukrainos aktualius klausimus

Atsakyta į karo pabėgėliams iš Ukrainos aktualius klausimus

382
0

Rajono savivaldybė surengė iš karo apimtos Ukrainos atvykusių gyventojų susitikimą su atsakingais už įvairias sritis savivaldybės, jos įstaigų ar visuomeninių organizacijų atstovais.

Atvykusius į Tolerancijos centre surengtą susitikimą pasitiko nuotraukos, kuriose užfiksuotos karo Ukrainoje akimirkos. Prieš susitikimą susirinkusiems buvo pasiūlyta pasivaišinti kava ar arbata. O kol tėvai aptarinėjo svarbius klausimus, mažieji galėjo žaisti su LEGO kaladėlėmis.

Šis susitikimas – tai pirmas žingsnis į bendravimą ir bendradarbiavimą, siekiant, kad ukrainiečiai Ukmergėje jaustųsi kuo geriau, kuo patogiau. Susitikimo pradžioje atvykusiems ukrainiečiams buvo išdalinti lankstinukai su atsakingų asmenų kontaktais, kurie padėtų spręsti pabėgėlių klausimus.

Susitikime atvykusieji galėjo domėtis viskuo – pradedant registracija, banko sąskaitų Lietuvoje atsidarymu, baigiant kultūriniais ar sportiniais poreikiais. Pastaruosius galėjo pristatyti Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė ir Sporto centro direktorius Vitalijus Martikonis. Bet besidominčių sportu, nuo balandžio 1 dienos pabėgėliams nemokamai siūlomu baseinu, nebuvo. Besidominčiu kultūriniais renginiais taip pat nebuvo. Ukrainiečiams labiau rūpėjo susitvarkyti savo buitį, kasdienį gyvenimą, kad kuo paprasčiau įsikurti būtų svečioje šalyje.

Ukrainiečiai domėjosi kaip galima išmokti lietuvių kalbos (jau yra paskirta mokytoja, mokysianti pabėgėlius lietuvių kalbos), ar galima į lopšelius-darželius leisti vaikus (leisti vaiką galima į bet kokį artimiausią lopšelį-darželį). Registracijos klausimus centralizuotai žadėjo sutvarkyti savivaldybė, o pingines išmokas pabėgėliai gaus tik tada, kai susitvarkys registraciją ir atsidarys bankuose lietuviškas sąskaitas. Atvykusieji domėjosi ir įsidarbinimo galimybėmis.

Beveik porą valandų trukusiame susitikime buvo aptarti daugelis pabėgėlių gyvenimo Ukmergės rajone aspektų. Problemos bus aptariamos ir sprendžiamos ir vėliau, nes Tolerancijos centras taps pabėgėlių iš Ukrainos centru Ukmergėje.

 

Ankstesnis straipsnisVedėme popietę „Ne skaičiai nulemia metus…“
Kitas straipsnisPrie paminklo vėl skambėjo perkusija

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia