Į stovyklą žadame sugrįžti kitąmet

    0
    img_8977
    Veprių stovykloje liepos pabaiga nuklegėjo jaunatvišku juoku. Čia stovyklavo trečioji meninės-kūrybinės programos „Šventosios vingis“ pamaina – vaikai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Jonavos, Kupiškio ir daugiausiai ukmergiškių.

    Pirmąją stovyklos dieną vaikai susipažino su vadovais, susiskirstė į būrius, kūrė Lūkesčių medį, rengėsi stovyklos atidarymui.  Netikėtai į stovyklą atvyko svečiai – fizikas, gamtos mokslų daktaras, etnologas, Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius Libertas Klimka, profesorius, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dizaino katedros vedėjas Giedrius Šiukščius, kilęs iš Veprių bei Lietuvos muzikos teatro akademijos dėstytoja, operos solistė, tarptautinių konkursų laureatė Aušra Liutkutė.

    Įdomūs pasakojimai, padainavimai kartu, bendravimas paliko pačius geriausius įspūdžius. Vakare, aidint stovyklos himnui, buvo pakelta stovyklos vėliava, užrištos visiems stovyklautojams skarutės, – tai atributika, kurią privalėjom nešioti visą stovyklavimo laiką. Skareles pasiuvo ir padovanojo AB „Vilkma“.

    Pasak  vaikų, stovykloje nuobodžiauti tikrai neteko. Kiekvieną dieną vyko skirtingos veiklos, užsiėmimai, renginiai.  Pirmajame renginyje – „Linksmame kūne – sveika siela“ kiekvienas ar grupelėmis turėjome sukurti pantomimos spektakliukus. Labiausiai vaikus sudomino ir sužavėjo kūno meno ir šukuosenų  kūrimas. Vieni buvo modeliais, kiti specialiais dažais piešė ant kūno. Modelių demonstravimo paradas buvo įspūdingas. Visi buvome aktyviais renginio dalyviais.

    Neliko nepastebėta ir Oninių šventė. Merginos darė sau sijonus iš švendrių ir kitų žolynų, vaikinukai išmoko nusipinti sau diržą. Vakare, pasipuošę savo rankomis darytais rūbais, stovyklautojai dainavo sutartines, pagerbė pirmąjį nupjautą javų pėdą, žaidė senoviškus žaidimus, šoko tautinius šokius. Nors šokiai buvo ne jaunatviški, tačiau šoko juos visi. Būrių vadovai Žydra Jakiūnienė, Vilma Virbalienė, Tomas Striukys, Jordis Mišinas ir Lilia Zakarkienė visiems pašoko Saulės garbinimo šokį. Pasveikinome stovyklavietėje surastą Oną, kuri visus vaišino juoda duona su „smetona“. Kiekvienas stovyklautojas užsirišo lininio siūlo apyrakę, su užmegztu didžiausio noro „mazgeliu“, kurią turėjome išsaugoti iki ryto, kad tas noras pildytųsi.

    img_9181

    Labai visiems patiko suorganizuota išvyka į Trakų rajoną. Keliavome Varnikų botanikos zoologijos draustinio pelkėse penkių kilometrų taku su stotelėmis, klausėmės įdomaus gidės pasakojimo apie nykstančius augalus, uogynus, raisto ypatumus. Aplankėme Užūtrakio dvarą, Budos bendruomenės iniciatyva sukurtą Angelų kalvą. Čia palikome savo rankomis iš šieno sukurtus angelus.

    img_9267

    Visą savaitę stovyklautojus lydėjo vasaros karščiai, tad po pietų tekdavo slėptis pavėsyje, vengti judrių užsiėmimų, tačiau laiko užtekdavo ir prie ežero nueiti, ir pasportuoti, pažaisti kitus žaidimus. Kiekvieną dieną aktyviausi, ryškiausi stovyklautojai, savanoriai ir padėjėjai buvo paskatinti, jiems įteikti prizai ir siurprizai.

    Paskutinis  stovyklos renginys Talentų vakaras atskleidė visų dalyvių sugebėjimus. Praradome scenos baimę. Vieni šoko ir dainavo,  kiti piešė, vaidino, grojo, tapo magais ir burtininkais. Vakaro pabaigoje, suskambus „Sirtakio“ muzikai, visi kaip vienas įsiliejo į bendrą šokio ritmą. Pasak vaikų, jie džiaugėsi išmokę šį šokį.

    img_8889

    Per uždarymą stovyklos koordinatorė Aldona Rudokienė kiekvienam dalyviui įteikė pažymėjimą, kuriame pažymėta, jog dalyvavome  Europos socialinio fondo remiamoje programoje – vaikų poilsio vasaros stovykloje Vepriuose „Šventosios vingis“, kurią Vilniaus apskrityje organizavo Ukmergės kultūros centras. Taip pat atsiminimui kiekvienas vaikas gavo bendrą stovyklos nuotrauką.

    Išsiskyrimo dieną neapseita be ašarų. Sunku buvo palikti naujus draugus, puikią atmosferą, nuostabų gamtos kampelį. Vaikai noriai žada grįžti į stovyklą kitąmet.

     

    Stovyklautoja Greta Bikulčiūtė iš Kupiškio
    A.Rudokienės nuotr.
    {dybanners}33{/dybanners}
    img_9219
    img_9285

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia