-Ką daryti, kad jis klausytų?
-Ar galima pataisyti pašlijusius santykius?
Auklėjant vaikus atsiranda gausybė panašių klausimų. Ar gali psichologija tėvams, mokytojams, auklėtojams padėti juos išspręst?
Be abejo, gali. Paskutinius dešimtmečius psichologai padarė daugelį nuostabių atradimų. Vienas iš jų – apie bendravimo su vaiku stiliaus reikšmę asmenybės vystymuisi. Bendravimas vaikui būtinas kaip kokybiškas maistas. Mažylis, kuris visavertiškai maitinamas ir gauna gerą medicinos priežiūrą, tačiau neturi galimybės nuolat kontaktuoti su suaugusiuoju, blogai vystosi ne tik psichiškai, bet ir fiziškai.
Tęsiant palyginimą su maistu, galima pasakyti, kad bendravimas gali būti ne tik sveikas, bet ir žalingas. Blogas maistas apnuodija organizmą; neteisingas bendravimas „nuodija“ vaiko psichiką, kelia pavojų jo psichologinei sveikatai, emocinei gerovei, o galiausiai ir jo likimui.
Kita dalis tėvų supranta, kas yra teisingas auklėjimas, bet praktiškai patiria sunkumų. Jie žino, kad daro „kažką ne taip“. Ugdytojai vis dažniau supyksta dėl auklėjimo nesėkmių ir susierzinimą neretai išlieja ant vaikų.
Iš kur tėvai galėtų sužinoti koks auklėjimas ir bendravimas su vaiku yra teisingas, ar žalingas? Tėvus reikia ne tik informuoti, šviesti, bet ir tikslingai mokyti teisingai bendrauti su vaikais.
Daugelyje šalių jau ne vieną dešimtmetį gyvuoja „Bendravimo kursai“ tėvams. Juose dalyvauja šimtai tūkstančių tėvų ir mamų, taip pat mokytojų. Mokymo rezultatas – suaugusieji ne tik galėjo nutraukti „šaltąjį karą“ su vaikais, bet ir užmezgė stiprų tarpusavio supratimą. Lietuvoje bendravimo kursai tėvams taip pat įgauna vis didėjantį populiarumą. Ukmergėje jau antri metai tokias tėvų, mokytojų mokymo grupes renka Dukstynos pagrindinės mokyklos psichologė.
Šiuo metu psichologė renka naują tėvų grupę. Mokymai vyksta vieną kartą savaitėje. Tėvų laukia dešimt susitikimų, kurių metu nagrinėjami vis kiti klausimai, atliekamos praktinės užduotys, situacijų analizės, pateikiamos namų darbų užduotys. Mokymų metu ieškosite naujų būdų kaip užmegzti gilesnius ir šiltesnius santykius su savo vaikais, mokysitės geresnių bendravimo įgūdžių, turėsite galimybę susimąstyti apie savo auklėjimo būdus, pasidalinsite patirtimi. Išmoksite geriau bendrauti ir bendradarbiauti su savo vaikais ir pamažu aptiksite nuostabius savo bendravimo su vaiku pasikeitimus.
Išankstinė registracija iki rugsėjo 30 d. Pasiteirauti, užsiregistruoti ir susitarti dėl mokymų laiko su vedančiąja galima telefonu 8 687 58376.