Žirgų lenktynėse sėkmė lydėjo ir ukmergiškius

1161
    0

IMG 6579

Kiekvienais metais Ukmergė sulaukia žirginio sporto entuziastų. Miesto hipodrome  šeštadienį vyko ristūnų žirgų varžybos. Varžybose varžėsi ne tik lietuviai,  dalyvių tarpe buvo ir viešnia iš Latvijos, kuriai varžybose neblogai sekėsi – užimtos pirma ir trečia vietos.

IMG 6353

Susirinkusius svečius pasveikino LR Seimo narys Kazys Grybauskas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

IMG 6293

Pirmame važiavime rungėsi 2010 m. gimę žirgai. Varžybų dalyviai rungėsi dėl Ukmergės krašto prizo – 1200 Lt, kurį įsteigė ūkininkas Edvardas Vinskus. Važiavimo trasą – 1690 m –  greičiausiai, per 2 min. 10.91 sek.,  įveikė ukmergiškis Kazys Trota su žirgu Torpedinis kateris. Antrasis buvo varėniškis Stanislovas Kėrys su Ingo Sanna ( 2 min. 11.17 sek.), o trečias  – taip pat varėniškis Eimantas Klebauskas su Ladybird Va Bene (2 min. 11.55 sek.). Ketvirtoji vieta atiteko alytiškiui Algiui Vilkiniui su Ūlos Vingiu.

IMG 6366 IMG 6356

Antrame važiavime varžėsi A reitingo suaugę greičiausi žirgai. Kovota dėl Ukmergės rajono mero prizo – 2000 Lt. Prizo steigėjas – Ukmergės rajono savivaldybė. Greičiausiai 2200 metrų distanciją, per 2 min. 54.69 sek. įveikė uteniškis Egidijus Gudonis su Rodney Augustinu, antrą vietą užėmė varėniškis Stanislovas Kėrys su Pronto Ribb (2 min. 55.18 sek.) , trečioji vieta atiteko Liutaurui Pamarnackui su King of Vick iš Panevėžio (2 min. 59.30 sek.) . Ketvirta vieta – varėniškui Eimantui Klebauskui su Immobiliare.

IMG 6451 IMG 6439

Suaugusių žirgų B reitingo trečiame važiavime pagrindinį prizą – 1400 Lt – įsteigė Respublikinė lenktyninių žirgų lyga. Bene įnirtingiausia kova vyko tarp tėvo ir dukters. Visgi greičiausiai 1690 metrų distanciją per 2 min. 12.07 sek. įveikė ukmergiškė Monika Vinskutė su žirgu Gotika. Antra vieta atiteko jos tėvui Edvardui Vinskui su žirgu Nut Augustinu, kuris įveikė distanciją per 2 min. 12.80 sek.  Trečioje vietoje liko uteniškė Reda Gudonienė su Gepardu, o ketvirtoje – širvintiškis Juozas Kvakšys su Chrizu.

IMG 6515 IMG 6510

C reitingo suaugusių žirgų  važiavime kovota dėl Atkočių agroserviso prizo – 1200 Lt. 1690 metrų distanciją greičiausiai įveikė viešnia iš Latvijos Tatjana Martinsone su La Fer. Distanciją ji įveikė per 2 min. 12.97 sek. Viešniai iš Latvijos po važiavimo teko net remontuoti vežimėlio ratą, nes finiše sprogo rato padanga. Nustatant sekančias tris vietas, teko naudotis fotofinišo pagalba, nes visi trys žirgai atbėgo praktiškai vienu metu. Taigi kelių milisekundžių skirtumu antrą vietą iškovojo ukmergiškė Monika Vinskutė su žirgu Griausmas (2 min. 13.26 sek.), 3 vieta – širvintiškis Juozas Kvakšys su Grūtu (2 min. 13.26 sek. ) ir ketvirta vieta – alytiškis Valdas Vencevičius su žirgu Burbulas (2 min. 13.26 sek.).

IMG 6592

Penktas važiavimas buvo skirtas Jonui Vinckui atminti. 1000 litų vertės prizą įsteigė UAB „Krisminda” ir Darius Vinckus. Šiame važiavime pirma vieta atiteko ukmergiškiui Kaziui Trotui su žirgu Koranas (2 min. 17.00 sek.), antra vieta – ukmergiškiui Gintarui Radzevičiui su žirgu Vesenij Luč (2 min. 18.78 sek.), trečia vieta – latvei Tatjanai Martinsone su žirgu Moment (2 min. 19.13 sek.), ketvirta – ukmergiškiui Edvardui Vinskui su žirgu Uranas.

IMG 6660

Paguodos prizą – 1000 Lt – įsteigė UAB „Statybos montavimo darbai”. Pirmasis šiame važiavime buvo ukmergiškis Valdas Gurskas, deja, jis buvo diskvalifikuotas dėl takelio keitimo finišo tiesiojoje, dėlto pirmoji vieta atiteko ukmergiškiui Donatui Gurskui su žirgu Lavina, antra vieta – Antanui Juškėnui su žirgu Bermudas iš Zarasų. Nors gerokai atsiliko nuo pirmaujančių, tačiau, matyt vadovaudamasis posakiu „Neskubėk ir būsi pirmas” trečią vietą užėmė ukmergiškis Mečislovas Radzevičius su žirgu Ukmergės lunatikas.
    Varžybų rėmėjai: Ukmergės rajono savivaldybė, UAB „Krisminda” ir Darius Vinckus, Atkočių agroservisas, UAB Statybos montavimo darbai, UAB Ukmergės pieninė, UAB Ukmergės biofabrikas, UAB Ukmergės keliai, UAB Ukmergės versmė, ūkininkas Edvardas Vinskus, Ukmergės butų ūkis, ūkininkas Alfredas Žarnauskas. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, piniginiais prizais. Greičiausiai atbėgusių žirgų kaklus papuošė ąžuolo lapų vainikai.