Technologijų ir verslo mokykloje vykusi konferencija „Ukmergė – verslui, verslas – Ukmergei“ sulaukė gausaus būrio svečių iš sostinės, rajono vadovų, sėkmingai rajone veikiančių verslo įmonių atstovų. Renginyje pasidalinta mintimis apie verslo padėtį šalyje, rajone, aptarta, kaip sudaryti geresnes sąlygas verslui rajone.
Sveikindamas konferencijos dalyvius, meras Vydas Paknys kvietė verslo atstovus ir savivaldybę glaudžiau bendradarbiauti, skatinti dialogą. Konferencijos moderatorius, Žinių ekonomikos forumo direktorius Edgaras Leichteris, pradėdamas konferenciją konstatavo, kad konferencijoje „praleistos valandos“ gali būti pradžia dialogo, nes artėja 2014-2020 metų Europos Sąjungos finansinė programa.
UAB „Eurointegracijos projektai“ atstovė Eglė Kuncaitytė–Kavaliauskienė kalbėjo, jog Ukmergė yra patraukli užsienio investuotojams. Tai rodo ženkliai augančios užsienio investicijos ir tai, kad Ukmergės rajone daugiau įmonių įsiregistravo nei išsiregistravo. Jai vėliau pritarė ir dienraščio „Verslo žinios“ vyr. redaktorius Rolandas Barysas. Jo teigimu, 2012 metais rajone įsteigtos 59 įmonės. Viso rajone veikia 499 įmonės. Pasak E. Kuncaitytės–Kavaliauskienės, tai rodo, kad rajone yra palanki verslui aplinka, pavyzdžiui, didžiausiems investuotojams savivaldybė numato geresnes investavimo sąlygas.
LR Ūkio ministerijos Pramonės ir prekybos departamento direktorius Kęstutis Masalskis aptarė pasaulio ekonomikos tendencijas ir svarstė, ką daryti, kad emigruotų kuo mažiau jaunimo. Jo teigimu, reikia, kad jauni žmonės turėtų darbo, vadinasi, jie turi baigti mokslus besivadovaudami naujausiomis technologijomis.
Dienraščio „Verslo žinios“ vyr. redaktorius Rolandas Barysas paminėjęs, kad yra priešprieša tarp visuomenės ir verslininkų, ir tarp verslininkų ir savivaldybės, akcentavo, jog turi dingti pamokymo stilius. Nes politikai iš Seimo, „turintys mažesnį išsilavinimą ar mažiau žinių moko verslininką kaip dirbti“. R. Barysas kalboje paminėjo, kad jaunimui reikia duoti kuo užsiimti. Pavyzdžiui, sukurti naują savivaldybės svetainę.
Diskusijoje „Ukmergė – verslui, verslas – Ukmergei“ dalyvavo Petras Narbutas, UAB „Narbutas furniture company“ vadovas, Angelė Andrikonienė, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo direktorė ir Mindaugas Kasmauskis, UAB „Likmerė“ generalinis direktorius. Palaipsniui į diskusiją įsijungė ir daugiau verslininkų, kurie išsakė įvairias nuomones ir pasiūlymus.
Pradėjęs prisiminimais kaip pradėjo verslą Ukmergėje, P. Narbutas retoriškai susirinkusių paklausė: „- kodėl verslas atvažiuoja į Ukmergę?“ ir atsakė: „-Ukmergėje pigi darbo jėga“. Į klausimą, ar ukmergiškiai džiaugiasi, kad čia pigi darbo jėga, atsakyta „ne“. Dalis kvalifikuotos darbo jėgos į Ukmergę atvyksta iš Kauno ar Vilniaus. Tačiau reikia, kad ir Ukmergėje gyventų kvalifikuoti specialistai. Kaip tai padaryti? Padaryti, kad ir Ukmergėje būtų gera gyventi. Todėl P. Narbutas pasiūlė įsteigti fondą „Verslas – Ukmergei“.
A. Andrikonienė paminėjo, kad kooperatyvas jau 9 metus stengiasi, kad Ukmergėje būtų gera gyventi. Tam jau investuoti 9 milijonai litų. Tai skiriama darbuotojams, bendruomenei. Jos teigimu, turi būti geri santykiai su bendruomene, o įmonė „turi tarnauti žmogui“.
Diskusijoje paliestas ir turizmas. Verslininkui Romui Pivorui replikavus, kad turizmo centrą turim, o turizmo ne, meras atsakė, Ukmergė neturi būti turizmo miestas. Tai turi būti pusiau pramoninis miestas su išvystyta infrastruktūra. „Neturim lenktyniauti su kitais rajonais, kai žinom, jog nelaimėsim“ – sakė V. Paknys.
Renginys baigėsi apdovanojimais. Savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Rima Boškevičienė pristatė naują tradiciją – metų pabaigoje padėkoti ir apdovanoti geriausius rezultatus pasiekusias įmones. Savivaldybės meras Vydas Paknys už jaunimo kūrybiškumo ir verslumo skatinimą 2013 metais apdovanojimą įteikė UAB „Likmerė“ generaliniam direktoriui Mindaugui Kasmauskiui. Apdovanojimą už Ukmergės vardo garsinimą pelnė UAB „Ukmergės pramonės parkas“. Prizas įteiktas Tatjanai Ivanauskienei, įmonės administracijos direktorei. Trečiasis apdovanojimas įteiktas už visuomeniškumo ir bendruomeniškumo skatinimą. Šį apdovanojimą atsiėmė UAB „Vilkmergės alus“ atstovė Audra Ingaunienė.
Renginyje buvo konstatuota, kad verslas savo žodį jau pasakė. „O ką padarys valdžia, kurios rankose kamuolys?“. Nes per aštuonerius metus – nuo 2006 iki 2013 metų miesto gyventojų skaičius sumažėjo 16 procentų: nuo 26 768 gyventojų iki 22 904.
Arvydas Pėšina