Ukmergės regione padaugėjo piktavališkai gadinamų elektros tinklo įrenginių atvejų

    1074
    0
    power
    power
    Ukmergės regione RST specialistai nuo 2010 metų vidurio fiksuoja periodiškus nusikalstamus įvykius tinkle, kai elektros tiekimas piktavališkai sutrikdomas ant 10 kilovoltų oro linijų užmetus medžių šakas. Dėl šių įvykių Ukmergės regione nuo liepos mėnesio vidutiniškai ilgiau nei valandai be elektros energijos tiekimo liko 3,4 tūkstančių namų ūkių.

     

    Pasak RST nuostolių mažinimo eksperto Igno Pranskevičiaus, keisti nusikaltimai dažniausiai vykdomi nakties metu ant oro linijų užmetant nukirstas medžių šakas. „RST specialistai antrąjį šių metų pusmetį jau vienuolika kartų skubėjo prie transformatorinių bei aukštos įtampos oro linijų, ant kurių buvo tyčia užmestos medžių šakos. Joms patekus ant laidų buvo pažeistas elektros tinklo funkcionalumas, įvykus trumpam jungimui visais atvejais suveikė apsaugos sistemos ir buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas. Tokie įvykiai buvo užregistruoti Padbariškiuose, Obeliuose, Smilgiuose, Kopustėliuose, Krikštėnuose, Pijorų kaime, Tatkūnuose ir Ukmergėje esančiuose kolektyviniuose soduose „Vienybė“, – pasakojo I. Pranskevičius.

    Tiriant šiuos įvykius RST glaudžia bendradarbiauja su policijos pareigūnais. Gyventojai ir seniūnijų darbuotojai raginami skubiai informuoti policiją, jei savo aplinkoje pastebi asmenis, kurie vykdo tokią piktavališką veiklą, o pamačius užmestus ant elektros tinklo įrenginių pašalinius objektus informuoti skirstomųjų tinklų bendrovę telefonu 1802.

    „Norime pakviesti gyventojus nebūti abejingais tokioms situacijoms ne tik dėl to, kad jų metu gadinama tinklo įranga ir sutrikdomas elektros energijos tiekimas, bet ir todėl, kad piktavališką veiklą vykdantys asmenys labai rizikuoja savo sveikata ir gyvybe. Tai, kad iki šiol neįvyko skaudžios nelaimės, yra tik atsitiktinumas. Ant aukštos įtampos oro linijų mėtant net ir elektrai nelaidžius daiktus išlieka didelė grėsmė patirti elektros iškrovą. Todėl apie šiuos įvykius būtina skubiai pranešti policijai ir skirstomiesiems tinklams, taip užkertant kelią galimiems nelaimingiems atsitikimams ir įrenginių gadinimui. Be to, patiriamus nuostolius tenka kompensuoti visiems elektros vartotojams per kilovatvalandės kainą“, – sako I. Pranskevičius.

    Ekspertų teigimu, piktavališka veikla, dėl kurios sutrikdomas elektros energijos tiekimas yra traktuojama kaip nusikaltimas. Pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 187 straipsnį turto sunaikinimas ar sugadinimas gali užtraukti ne tik baudas, bet ir baudžiamąją atsakomybę.

    Siekdami spręsti kelerius metus pasikartojančias problemas, susijusias su nesąžiningu gyventojų elgesiu – metalų vagystėmis, tinklo įrenginių gadinimu, neapskaitiniu elektros energijos vartojimu, RST šiais metais pradėjo ilgalaikę prevencinę programą „Operacija 2020“. Ja siekiama skatinti gyventojų pilietiškumą pranešant apie pastebėtus piktavališkus ar aplaidžius gyventojų veiksmus.

    Nuo programos pradžios RST sulaukė 80 proc. daugiau skambučių ir elektroninių pranešimų apie gyventojų pastebėtas nusikalstamas veiklas. „Šiais metais kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija įgyvendintos programos rezultatai rodo, kad einame teisinga linkme – įgyvendinamos vagysčių ir nusikaltimų tinkle prevencijos programos yra žymiai efektyvesnės, kai vykdomos ne tik mūsų specialistų ir partnerių resursais, bet kai jį jas įsitraukia problemas suvokianti ir pilietiškai nusiteikusi gyventojų bendruomenė. Tikimės, kad prie šios programos plėtojimo aktyviai prisijungs ir Ukmergės regiono gyventojų bendruomenė“, –  sako I. Pranskevičius.
    RST informacija
    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia