Ukmergėje – neįprastas egzotinis gyvūnas

    0
    gyvatpagr2
    Ukmergiškiai „Ukmergės Zoocentras” parduotuvėje, kuri yra prekybos centre Eifelis, gali išvysti gan  egzotišką gyvūną – 6 metrų ilgio, 18-metį Tigrinį pitoną (Python molurus bivittatus) albinosą. Tiesa, pitonas  atvykęs ne iš egzotinių kraštų, o išaugintas Lietuvoje.

    Kaip pasakojo parduotuvės savininkas Stasys Barauskas, tai tikrai neįprastas reginys ir jis sulaukia nemažai dėmesio. Nors kol kas šį  pitoną dėl jo spalvos ir sunku pastebėti parduotuvės vitrinoje, tačiau atidūs praeiviai tikrai neaplenkia jo.

    gyvatpagr1
    S.Barausko nuotr./Tigrinis pitonas – albinosas

    Daugelis galvoja, kad pitonas vitrinoje tik dėl vaizdo, tačiau, pasak S. Barausko,  šis albinosas tikrai ne  parodai išstatytas, bet kas norintis gali jį įsigyti. Tiesa, šis malonumas ne pigus – net 2500 Lt. Paklausus ,o kuo  gi maitinti tokį didžiulį pitoną, ar tai nesudarys didelių problemų, S.Barauskas sako, kad su maitinimu  problemų tikrai nėra: jam  reikia viso labo 4 gyvų vištų kartą į dvi savaites. Tiesa, bet kur ir bet kaip laikyti jo irgi negalima, tai ne šuniukas ar koks kitas žinduolis, todėl prieš įsigyjant reikia gerai pagalvoti ar sugebėsite sudaryti tinkamas jam sąlygas.

    gyvatepag
    S.Barausko nuotr./Tigrinis pitonas

    Kas nesiryžta iš karto pirkti tokį didžiulį ir suaugusį pitoną, gali pabandyti jį užsiauginti nuo mažens. Parduotuvėje galima įsigyti ir mažiukų pitoniukų, kuriems kol kas užteks tik vienos mažos pelytės. Ir tokio pitoniuko kaina jau ne tokia  gąsdinanti – iki 200 Lt. 2 metrų ūgį jie pasieks tik po gerų 4 metų ir tai tik esant geroms sąlygoms ir gerai mitybai.

    gyv4
    vilkmerge.lt nuotr./Pitono „vaikučiai”.

    Kaip rašoma Wikipedijos tinklapyje, tigrinis pitonas gyvena Pietų ir Pietvakarių Azijoje, Pakistane, Indijoje, Indokinijos pusiasalyje bei gretimose  salose. Ši rami graži gyvatė dažniau už kitas rūšis laikomos zoologijos soduose. Užauga iki 8 m ilgio; mėgsta miškų kirtavietes ir akmeningas, krūmotas priekalnes. Laikosi netoli vandens,  kartais šliaužioja medžiais. Maistas – smulkūs žvėreliai, graužikai, makakos, karveliai, fazanai, antys.  Pavasarį patelė padeda 8-100 kiaušinių. Dėties ji nepalieka, apsivijusi ją saugo, tampa agresyvi, gali užpulti  net leopardą ar šakalą. Po 4 savaičių išsirita 50-60 cm ilgio jaunikliai.

    vilkmerge.lt, lt.wikipedia.org
    gyv1
    gyv2
    gyv3
    vilkmerge.lt nuotr.
    {dybanners}33{/dybanners}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia