Rugsėjo 3 dieną, Kauno gatvėje prie Kultūros centro, ukmergiškiai galėjo išbandyti saugos diržų efektyvumą ir pajusti ką reiškia, kai automobilis nevažiuoja, o verčiasi. Tai išbandyti buvo galima specialiuose imitavimo įrenginiuose. Visiems besidomintiems ir dalyvaujantiems buvo dalinami leidiniai saugaus eismo tema bei atšvaitai.
Susisiekimo ministerija, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupijos, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Policijos departamentas 2010 metais vykdo saugaus eismo projektą ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, kurio tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį ir kultūrą keliuose, ugdyti pilietiškumą, atsakomybę bei sąmoningumą krikščioniškųjų vertybių pagrindu ir taip mažinti žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu.
Kaip pasakojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Nemanytė, toks projektas jau buvo ir praeitais metais, tačiau vyko tik Kauno apskrityje. Kadangi susidomėjimas projektu buvo nemažas, o atsiliepimai tik geri, tokį projektą nuspręsta vykdyti ir toliau, tačiau jau visoje Lietuvoje. Kiekviename dekanate buvo organizuotas projekto darbo grupės susitikimas su apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, dirbančiais to dekanato teritorijoje, ir dekanato dekanu bei parapijų kunigais.
Gal dėl to, kad darbo diena, gal dėl reklamos stokos, norinčiųjų išbandyti specialius įrenginius nebuvo itin daug. Daugiausia būriavosi vaikų, nors įrenginius išbandyti buvo galima tik nuo 15 metų. Labiausiai visus domino automobilio vertimosi imitavimo įrenginys. Praktiškai visi, išbandę įrenginius, tvirtino, kad saugos diržus segėti tikrai būtina.
Rugsėjo 5 dieną projektas kelsis į Panevėžį, o 12 dieną į Molėtus. Jų metu žmonės galės ne tik išbandyti įrengimus, bet ir paklausyti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Reprezentacinio pučiamųjų orkestro.
Lyginant su kitomis Europos sąjungos valstybėmis, Lietuvoje avaringumo rodikliai yra vieni blogiausių. Tarp Europos sąjungos valstybių Lietuva metai iš metų pirmavo pagal žuvusiųjų skaičių, tenkantį 1 mln. gyventojų. 2009 metais Lietuva atsidūrė 22 vietoje iš 27 Europos sąjungos valstybių ir aplenkė Latviją, Bulgariją, Lenkiją, Graikiją ir Rumuniją.
vilkmerge.lt, lra.lt informacija
{dybanners}33{/dybanners}
{youtube}Z1afSUJmwfY{/youtube}
Jei nematote video, spauskite ČIA.