Valdančioji dauguma nemano, kad reikia atsiklausti gyventojų

    943
    0

    DSCF1137

    Liepos 13 dienos neeiliniame rajono tarybos posėdyje baigėsi keistoka situacija, kai tarybos kontrolės komitetui daugiau kaip metus vadovavo pozicijos atstovas, ne kartą įvairių patikrinimų metu skambėjusios UAB „Izobara“ buvęs vadovas Juozas Armanavičius. Posėdyje paliestas ir Šventupės gyventojams skaudus karšto vandens tiekimo klausimas.

    Posėdyje, kuriam pirmininkavo vicemeras Regimantas Baravykas, 21 tarybos narys apsvarstė penkis klausimus. Dėl pirmų keturių jokių diskusijų nekilo. Diskutuota tik dėl papildomo klausimo.

    Be diskusijų ir vienbalsiai pakeista Kontrolės komiteto sudėtis. Vietoj socialdemokrato Kazio Grybausko komitete dirbs taip pat socialdemokratas Arūnas Dudėnas. Pastarasis taip pat pasiūlytas ir vienbalsiai išrinktas į Kontrolės komiteto pirmininko pareigas.

    DSCF0165

    Arūnas Dudėnas

    Priminsime, kad jau daugiau kaip metus komitetas dirbo neturėdamas pirmininko. Pagal LR Vietos savivaldos įstatymą Kontrolės komiteto pirmininko pareigos turi priklausyti opozicijai. Tuomet opozicija pateikė konservatoriaus Andriaus Kalesniko kandidatūrą. Tačiau tuomet už kandidatą į Komiteto pirmininkus balsavo tik opozicija. A. Kalesniko kandidatūra nebuvo patvirtinta dar kelis kartus. Valdantieji ne kartą pareiškė, kad A. Kalesnikas komiteto pirmininku nebus. Opozicija buvo raginama teikti kitą kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininko postą. Kol nebuvo pirmininko Kontrolės komiteto pirmininko pareigas ėjo komiteto pirmininko pavaduotojas, valdančiųjų atstovas, liberalcentristas J. Armanavičius.

    A. Dudėno kandidatūrą posėdyje parėmė buvęs kandidatas A. Kalesnikas, kalbėdamas, kad „šiandien turime kritinę situaciją dėl kontrolės Ukmergėje. Turi būti gerokai konstruktyvesnis darbas. Pirmininkauja (komitete – red.) asmuo, tiesiogiai susijęs su patikrinimais“.

    Šiame posėdyje netikėtai iškilo prieš dvi savaites tarybos priimto sprendimo pasekmės. Tuomet taryba pritarė UAB „Ukmergės šiluma“ pasiūlymui alternatyvaus karšto vandens tiekimo organizavimui Šventupės gyvenvietėje. Pagal šį sprendimą nutarta, kad Šventupės gyvenvietėje 17 daugiabučių gyvenamųjų namų, 241 buitiniam vartotojui vasarą nebus tiekiamas karštas vanduo, nes patirtis rodo, kad esant neproporcingai didelio skersmens šilumos trasoms ir mažam karšto vandens vartojimui  karšto vandens tiekimas vasaros metu yra nuostolingas. Todėl siūloma gyventojams įrengti 80 l talpos elektrinius karšto vandens šildytuvus ir vasaros metu katilinės neeksploatuoti.

    Po tokio tarybos sprendimo Šventupėje kilo triukšmas. Žmonės pasipiktino, kad tokie sprendimai priimami neatsiklausus žmonių. Jų pasipiktinimą piliečių tribūnoje išreiškė gyventojų atstovė Elena Žiupkienė. Jos teigimu, vyksta kova tarp žmonių ir UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriaus Raimondo Ragausko. „Padėjome kovoti su Panevėžio berniukais, o dabar kovoti reikia su Ragausku“ – sakė šventupietė. Žmones piktina kaišomos pasirašyti sutartys, kad nuo rugpjūčio nebus karšto vandens. Jos teigimu „neverta švaistyti pinigus boilerių įrengimui“. Pastačius boilerius be gyvatuko vonioje bus drėgna. Žmonėms patiems reikėtų įsirengti elektrinius gyvatukus. Namuose sena elektros instaliacija. Todėl, prieš įrengiant vandens šildytuvus, reikia sutvarkyti elektros instaliaciją. Kalbos pabaigoje E. Žiupkienė į Šventupę pakvietė savivaldybės administracijos direktorių Juozą Varžgalį.

    Papildomą klausimą paruošė ir pristatė A. Dudėnas. Jis apsilankė Šventupėje vykusiame gyventojų susitikime su UAB „Ukmergės šiluma“ atstovais. Kadangi susitikime buvo išsakyta daug prieštaravimų būsimai pertvarkai, paaiškėjo, kad ruošiantis atjungti karštą vandenį nebuvo apklausti gyventojai, tarybos narys paruošė naują tarybos sprendimo projektą. Siūlyta stabdyti tarybos sprendimo „Dėl pritarimo alternatyvaus karšto vandens tiekimo Šventupės gyvenvietėje“ vykdymą. Iki rugpjūčio 15 dienos išsiaiškinti Šventupės gyventojų nuomonę dėl būsimos karšto vandens tiekimo pertvarkos.

    A. Dudėnas minėjo, kad dar praeitame tarybos posėdyje buvo teirautasi, ar gyventojai pertvarkai pritaria. Bet tuomet į klausimą neatsakyta. Todėl reikia stabdyti projekto įgyvendinimą, kol bus gautas gyventojų pritarimas. Jis klausė, ar „kitais metais, po šildymo sezono bus pasakyta, kad Šventupėje neapsimoka teikti šilumos ir todėl reikia decentralizuoti“. Jo teigimu, „intervencija į butą – nuostoliai“. Gyventojams įrengus vandens šildytuvus, jie taupys elektrą ir, paprasčiausiai, šildytuvų neįjungs. Taip jie pajus diskomfortą. Todėl tarybos narys siūlė ieškoti alternatyvų. Jis minėjo, kad gyventojai sutiktų mokėti už karštą vandenį daugiau, bet jį išlaikyti. Gyventojų susirinkimas buvo surengtas 16 valandą, tai yra darbo metu. Todėl dalis žmonių negalėjo jame dalyvauti.

    A. Kalesnikas siūlė reikalauti politinės atsakomybės dėl klaidinančio projekto teikimo. Jam pritarė socialdemokratas Kazys Grybauskas. J. Armanavičius prieštaravo, siūlydamas „palikti reikalus tiems, kas kūrena ir kas turi inžinierinių žinių“. Ir apkaltino opoziciją, kad ji veda įmonę į dirbtinį bankrotą. Tvarkietis Mindaugas Tamošiūnas pateikė pasiūlymą kompetentingiems tarybos nariams nuvažiuoti į Šventupę ir žmonėms paaiškinti padėtį. Jo manymu, į Šventupę turėtų važiuoti jis pats, Juozas Armanavičius ir Vydas Paknys. Pastarasis nuo pasiūlymo atsisakė.

    J. Armanavičius pasiūlė pravesti Dainavoje apklausą ir išsiaiškinti, ar gyventojai ten po šilumos decentralizacijos „laimingi“. Jo teigimu, kiekvienas žmogus galėjo ateiti į tarybos Ūkio komitetą ir pasiaiškinti, kas neaišku. „Tegul gyventojai išsirenka grupelę žmonių ir komitete galima išsiaiškinti“ – siūlė J. Armanavičius. Diskusiją baigė savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys teigdamas, kad nereikia gąsdinti žmonių, jog Šventupėje bus šilumos ūkio decentralizacija. „Kalbama tik apie vasaros sezoną“.

    Vis tik opozicijos atstovo projektas pritarimo nesulaukė. Už jį balsavo 10 tarybos narių, visi jie buvo iš opozicijos. 6 tarybos nariai balsavo prieš, 4 susilaikė, 1 – nebalsavo.

    Arvydas Pėšina

    Pagr. nuotr. J. Armanavičius

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia