Pradžia Švietimas Žemės diena – išradingai

Žemės diena – išradingai

2510
0

Kovo 20-ąją, minint Pasaulinę žemės dieną, Ukmergėje tradiciškai į dangų pakilo Žemės vėliava. Šią dieną, be šimto inkilų šventės rajono savivaldybės administracijos aikštėje, įvairius renginius inicijavo ir rajono lopšeliai-darželiai bei mokyklos. Pasižvalgykime kartu po jų erdves.

Lopšelio-darželio „Šilelis“ vaikai, pasipuošę paukštelių, varlyčių, boružėlių atributais, skambiomis pavasariškomis dainomis, pajuokavimais, paukštelių balsų pamėgdžiojimu, dialoginiais žaidimais džiugino vieni kitus. Gerų emocijų suteikė lėlių teatro spektaklis ,,Pavasario varpelis“. Pramogą organizavo auklėtoja Zita Prilepina, kuri, pavirtusi ,,Gandru Galagandru“, į savo knygą surašė vaikų pažadus dėl gamtos ir Žemės išsaugojimo. Išėję į kiemą vaikai ieškojo ir džiaugėsi atbudusio skruzdėlyno darbu, pažadėjo saugoti mažuosius gamtos draugus. O varnėnai, grįžę iš tolimos kelionės, suras naujai suręstus inkilėlius.

Ukmergės mokyklos-darželio „Varpelis“ „Pasakiuko“ grupės vaikai ir tėveliai kartu su pedagogėmis Vile Jasiulioniene ir Rimute Mitaliene bei padėjėja Oksana Kocuba Žemės dienos proga dalyvavo respublikiniame projekte „Čiulbėkit paukšteliai mylimoj šalelėj“. Tėveliai, seneliai ir vaikai darė namuose inkilėlius, juos įkėlė į įstaigos teritorijoje esančius medžius.

Lopšelis-darželis „Eglutė“ Žemės dienos paminėjimui pasirinko temą „Žemės spalvos“. Dailininkas, kuriuo buvo auklėtoja Vida Barinova, ir Saulė, kurią įkūnijo auklėtoja Rita Morkūnienė, skatino ugdytinius branginti spalvingą mūsų žemę, pasiklausyti eilėraščių posmų. Kartu su muzikos vadove Vilma Virbaliene ir choreografe Vaida Žiedeliene vaikai dainavo dainas, žaidė žaidimus. Išėję į kiemelį, ugdytiniai papuošė pušelių kalnelį. Ugdytinio Jokūbo tėtis, Aidas Jasevičius, pagamino ir įkėlė inkilėlius varnėnams, kurie pavasarį džiugins mus savo giesmelėmis. Suplevėsavo Žemės vėliava. Vaikai išklausė priesaiką ir pasižadėjo mylėti ir saugoti žemę, nes „mums, mažiesiems, rūpi didieji gamtos namai“. „Žemė. Ji tokia graži ir tokia maža planeta galaktikoje. Ji mūsų motina. Mes valgome jos užaugintą duoną, grožimės nuostabiais gamtovaizdžiais, klausomės paukštelių giesmių. Mūsų ugdytinai – tai planetos ateitis, todėl Žemės dienos paminėjimas lopšelyje-darželyje „Eglutė“ jau tapo tradicija“ – sako auklėtoja Rita Morkūnienė.

Dalyvauti ar patiems inicijuoti Žemės dienos renginius tradicija tapo daugeliui Ukmergės lopšelių-darželių ir mokyklų. Kuo tie renginiai įvairesni, išradingesni ir kūrybiškesni, tuo geriau įsisavinama žinutė, siunčiama tų, kam rūpi Žemės, kurioje mes gyvename, šiandienos iššūkiai – klimato kaita, oro ir aplinkos tarša, išteklių tausojimas.

Skaistė VASILIAUSKAITĖ-DANČENKOVIENĖ

 

Ankstesnis straipsnisElektros skaitiklių keitimas gyventojams kels mažiau rūpesčių
Kitas straipsnisDarbo svečioje šalyje privalumai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia