Pradžia Švietimas TOLERANCIJOS PAUKŠTIS ATSKRIDO Į SENAMIESTĮ

TOLERANCIJOS PAUKŠTIS ATSKRIDO Į SENAMIESTĮ

2341
0

dsc_0219Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS.

Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Lapkričio 16 dieną Tolerancijos paukščiais pasipuošė mokyklos, darželiai. Mūsų mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie paskelbtos akcijos. Jau nuo ankstaus ryto visi pasipuošėme emblemomis, vaizduojančiomis Tolerancijos paukščius.

Pirmos pamokos buvo skirtos aptarti žodžio ,,tolerancija” prasmę ir reikšmę, paieškoti tolerancijos bei netolerancijos pavyzdžių iš kasdienių gyvenimo situacijų, iš mokyklos gyvenimo. Istorijos mokytoja Danguolė Tauginienė istorijos pamokose priminė visiems, kas gali atsitikti, kai žmonės nebegerbia ir netoleruoja vieni kitų – kokios baisios ir nenuspėjamos to pasekmės. Klasėse buvo kalbama apie tai, kad pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės ir turi vienodas teises kaip ir tu.

Mokyklos mokytojai taip pat išsakė savo mintis apie Toleranciją, užrašydami jas ant vazos, o šeštos pamokos metu visi susirinkome Sporto salėje, kur smagiai šokome, paraginti mokytojų Lauryno Grainio, Danutės Lukšienės ir Aldonos Satkūnaitės .

Be to, I aukšte, šalia mokyklos bibliotekos, atidaryta mūsų mokyklos moksleivių darbų paroda. Ji taip pat skirta Tolerancijos dienai paminėti. Labai tikimės, kad ir prabėgus šiai dienai, kiekviena ateinanti diena bus pilna pakantumo, pagarbos, supratimo, meilės kiekvienam sutiktam mūsų kelyje žmogui.

Danguolė Tauginienė

Ankstesnis straipsnisUkmergėje pastatų administravimas ir techninė priežiūra efektyviai ir moderniai
Kitas straipsnisTatkūnų kaime degė pirtis

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia