Home Švietimas „Likmerė“ ir „Saulutė“ – pirmieji susirūpino darbuotojų sveikatos stiprinimu

„Likmerė“ ir „Saulutė“ – pirmieji susirūpino darbuotojų sveikatos stiprinimu

1867
0

Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su uždarąja akcine bendrove „Likmerė“ ir Ukmergės lopšeliu darželiu „Saulutė“, diegia šiose įstaigose sveikatos stiprinimo programą.

Minėtos įstaigos sudarė sąlygas visuomenės sveikatos specialistams susitikti su darbuotojais. Pirmiausia darbuotojai buvo supažindinti su sveikatos stiprinimo galimybėmis. Pirmųjų susitikimų metu buvo atliktos apklausos, skirtos įvertinti emocinę, protinę, fizinę, socialinę ir dvasinę sveikatą. Buvo vertinami testuojamo asmens atsakymai bei funkciniai (kintantys) rodikliai – stresas, kūno masės sudėtis, kraujospūdis, plaštakos jėga. Taip pat įvertinti nekintantys rodikliai – amžius, lytis ir genetinis paveldimumas.

Visuomenės sveikatos specialistė Svetlana Markevičienė pastebi, kad žmonės savo sveikatą linkę vertinti geriau, negu yra reali situacija. „Tai pastebime ne tik pokalbių metu. Kitokį vaizdą matome ir įvertinę atliktų matavimų rezultatus. Nepaisant to, kad yra kol kas nežymūs, sveikatos sutrikimai, darbuotojai savo sveikatą dažnai vertina subjektyviai“, – sakė specialistė.

Darbuotojams pateikiant sveikatos veiksnių vertinimo analizę ir rekomendacijas, dažnai patariama dar kartą objektyviai įvertinti savo sveikatą. Įžvelgiant didesnes rizikas, asmenims patarta atlikti išsamius sveikatos tyrimus, padėsiančius įvertinti sveikatos būklę, išsiaiškinti ar yra metabolinis sindromas. Taip pat išsitirti vitamino D3, turinčio įtakos įvairioms organizmo sistemoms, kiekį. Rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių. Tuo pačiu informuojama, jog kovojant su žalingais įpročiais, pagalbą galima rasti Ukmergės r. visuomenės sveikatos biure, pas dirbančius psichologus. Atkreipiamas dėmesys į fizinio aktyvumo svarbą ir pateikiamos PSO rekomendacijos, patariama peržiūrėti mitybos racioną.

ukmergesvsb.lt

Previous articleKą uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus
Next articleRajono Garbės pilietis R. Zinkevičius kuria visą laiką

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here