Home Švietimas Lietuvos jaunųjų samariečių forumas „Tiesa padarys jus laisvus“

Lietuvos jaunųjų samariečių forumas „Tiesa padarys jus laisvus“

2351
0

Šiaulių vyskupijos Pastoracijos patalpos nuo ankstaus šeštadienio ryto buvo pilnas jaunų veidų ir jaunatviško juoko. Čia vyko Lietuvos jaunųjų samariečių forumas tema“ Tiesa jus padarys laisvus“.

Ukmergės jaunieji samariečiai buvo taip pat ne išimtis, ir prisijungė prie gausios virš 100 jaunuolių komandos. Pakvietimai buvo paruošti su nedidele intriga, todėl nuvykome nežinodami kas mūsų laukia. Daugelis nežinojome, kas yra Pastoracijos centras.

Čia yra įsikūrusi Šiaulių vyskupijos kurija, Katechetikos, Jaunimo, Šeimos ir Evangelizacijos centrai. Į maldą pasinerti galima Maldos kambaryje bei Šv. Kazimiero koplyčioje. Centre veikia knygynas, kavinė, svetainė. Viskas įrengta siekiant sėti tikėjimo, vilties ir meilės sėklas, kad pasaulis ir kiekvieno mūsų kasdienybė taptų geresnė ir gražesnė.

Renginiui ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, todėl kad Šiaulių keliose gimnazijose ir progimnazijose veikia jaunųjų samariečių būreliai, kurių veikloje dalyvauja per 100 jaunuolių. Pirmiausia, jie perėmę krikščioniškomis vertybėmis grįstą gyvenimo būdą, mokosi tolerancijos, atsakingumo ir pareigingumo. Ir žinoma, atlieka gerus samarietiškus darbus.

Dar renginiui neprasidėjus visiems rankas spaudė ir sveikinosi Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kuris tą pačia dieną buvo apdovanotas Šiaulių miesto Šviesuolio nominacija. Jo garbei Katedroje vyko apdovanojimas. Jauniesiems samariečiams jis kalbėjo, koks prasmingas samarietiškas šūkis“ Skubėkime daryti gera“. Bet svarbiausia patiems būti geriems, stebėti save kaip mes bendraujame su aplinkui esančiais, ar mylime ir gerbiame tėvus, senelius, draugus…Ir tik būdami patys geri, galime dalintis tuo su kitais. „ Būkit pilni meilės ir gėrio“, -linkėjo vyskupas.

Po gražių palinkėjimų prasidėjo tikras darbas. Viskas buvo suplanuota minutės tikslumu. Žaidimai, diskusijos, debatai…

Paskaitą „Pažinsite tiesą ir tiesa padarys jus laisvus“ skaitė letorius Artūras Šiukšta. Buvo kalbama apie narkotikų, alkoholio ir kitas priklausomybes, paaiškino kaip nebūti nuo jų priklausomais, atkreipė dėmesį, kur tėvai padaro pradines klaidas auklėdami vaikus. Taip pat išaiškino marketingines gudrybes, kurios skatina šių produktų vartojimą. Jaunimui buvo pateikta begalė statistikos. Ir akcentuota, kaip svarbu sveika gyvensena, kaip svarbu moralinės bei dvasinės vertybės, socialinė atsakomybė, savanorystė…“Jus esat lyderiai, nes jūs – samariečiai“,- gyrė jaunimą lektorius.

Šiaulių samariečiai parodė trumpą vaidinimą: vyksta gimtadienis, susirinkęs jaunimas pradeda švęsti…Ir kaip gi čia be alkoholio?Bet, kaip ir realiame gyvenime, atsiranda nors vienas, kuris atsisako išgerti. Jis lieka nesuprastas ir dar bandoma jį įkalbėti „nebūti balta varna“. Vaidinimas stabdomas, sudaromos 10 jaunimo grupių, kurios vaidinimą turėjo pratęsti ir išspręsti susidariusią situaciją.

Kiekvienos grupės pratęstas vaidinimas buvo labai jaudinantis, kadangi tai buvo paties jaunimo mintys ir supratimas, kas gali atsitikti vartojant alkoholį ar narkotikus. Kartu buvo ir daug juoko. Tai buvo ir komandinis darbas, apjungiantis jaunuolius iš skirtingų miestų, su skirtingais charakteriais ir pažiūromis.

Jokių pykčių, jokių trukdžių, vient tik juokas ir geranoriškas dalyvavimas. Nauji draugai, nauji kontaktai ir iki sekančių metų susitikimo Radviliškyje.

Nuoširdus ačiū skambėjo Šiaulių samariečiams už prasmingą dieną su žmonėmis, kurie skatina būti gerais ir daryti gerus darbus.

Jolita Stankaitienė
Lietuvos samariečių bendrijos Ukmergės skyriaus pirmininkė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here