Home Švietimas Kitokios pamokos ir pramogos Veprių stovykloje

Kitokios pamokos ir pramogos Veprių stovykloje

0
Kitokios pamokos ir pramogos Veprių stovykloje

Šventųjų medžių apsupty
„Šventosios vingiuos“ per dešimt dienų
Keliavom „Šimtmečio taku“.
Įmynėme pėdas senojoj Veprių žemėj,
Garsioj gamtos paminklais ir legendom.

Veprių stovyklos „Šimtmečio takas“ pasitiko antrosios pamainos jauniausiojo amžiaus vaikus. Dalyviai atvyko iš Ukmergės rajono, aplinkinių miestų, sulaukta lietuvaičių iš Norvegijos ir JAV.

Mažieji susipažino, atrado bendrus pomėgius, žaidimus. Užpildė „Šimtmečio lūkesčių žemėlapį“. Linksmos krikšto užduotys, netradicinės olimpinės žaidynės subūrė draugėn visus, dalino teigiamas emocijas. Grupiniai ir savarankiški sprendimai, ryžtas ir azartas lydėjo visus estafečių ruože, „protmūšiuko“ varžytuvėse, orientaciniame žaidime.

Netikėtumai vaikų laukė pažintiniuose žygiuose pėsčiomis ir dviračiais po gamtiniu paveldu apdovanotą Veprių kraštą su piliakalniais, didingais rieduliais ir trykštančiais šaltiniais. Atradimai plėtojo gamtos pažinimo žinias, nuovokumą ir supratimą apie savo ir gamtos bendrumą, vientisumą ir santykį.

Lobių dirbtuvėlėse vyko kūrybinis procesas. Įvairiais raštais ir spalvomis buvo pinamos apyrankės, daromi moliniai lipdiniai, iš gamtinių medžiagų sudėliota Lietuvos „širdelės“ dėlionė, netgi pagaminta foto siena su „Lituanika“, senovės riteriu, karaliumi ir karaliene. Vaikai lavimo rankeles, vaizduotę, įgijo žinių. Vyko įdomūs pašnekesiai su žolininke apie žolelių naudą ir galias, arbatų ir sėklelių degustavimas.

Atvykusi šokių trenerė sukvietė dalyvius į šiuolaikinio šokio pamokas. Vaikai ne tik šoko, bet ir improvizuodami atliko judesio ir ritmikos pratimus.

„Išgyvenimo“ iššūkiu ir verslumo žinių pamokomis tapo simuliacinis žaidimas. Suburtos „šeimos“ aktyviai dalyvavo konkurencingame batelių versle. Nuolat besikeičianti verslo aplinka, kainos, biržos palūkanos ir mokesčiai neleido atsipalaiduoti. Teko aukoti vieną kitą šeimos narį išsiunčiant į „kalėjimą“ ar užsienį.

Baigiamosios stovyklos dienos vaikams dovanojo pramogas. Anykščių Dainuvos slėnyje ir labirintų parke stovyklautojai išbandė savo jėgas laipiodami tarpmedžių takais, ugdė ištvermę, drąsą bei pasitikėjimą savo jėgomis. Patyrė neįtikėtinas emocijas nusileidimo kalneliuose, šauniausių lietuvaičių rinkimuose, talentų pasirodymuose. Vyko Lietuvaičių šventė su savo rankomis užmaišytomis ir iškeptomis bandutėmis, raugtais agurkais, juodųjų serbentų uogiene.

Dalyviai atsisveikino susėdę į draugišką ratą, aptarė bei įvertino stovyklos veiklas, pasidžiaugė laimėjimais, naujomis patirtimis ir žadėjo čia sugrįžti kitą vasarą.

Veprių stovyklos informacija

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here