Pradinis Švietimas ERASMUS+ projekto „Mūsų upių tėkmėje” partnerių susitikimas Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

ERASMUS+ projekto „Mūsų upių tėkmėje” partnerių susitikimas Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

3190
0

img_8160Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija tęsia Europos Komisijos finansuojamo Tarptautinio Erasmus+ tarpmokyklinio strateginės partnerystės projekto „AU FIL DE NOS COURS D’EAU” („Mūsų upių tėkmėje “) vykdymą.

Projekto veiklos skatina mokinius ir mokytojus geriau pažinti savo upę, saugoti gamtą ir jos išteklius, tyrinėti ekosistemą, tiltus, palyginti upių susiformavimo istorijas, peizažą, florą ir fauną, taip pat kurti fiktyvias įmones, žaidimus ir foto albumus, susijusius su upėmis.

Spalio 9-14 d. 40 dalyvių (24 mokiniai lydimi 16 mokytojų) iš Ispanijos, Graikijos, Rumunijos, Vengrijos, Olandijos ir Prancūzijos atvyko į Lietuvą. Visi mokiniai buvo apgyvendinti lietuvių gimnazistų šeimose.

Pirmąją dieną tradiciškai su duona ir druska komandas sutiko gimnazijos bendruomenė. Direktorius V.Gendvilis, projekto koordinatorė Lietuvoje A. Kubrakovienė ir mokiniai trimis – lietuvių, prancūzų, anglų – kalbomis bei skambiomis sutartinėmis ir liaudies šokiais pasveikino svečius ir palinkėjo jiems gerų įspūdžių viešnagės Lietuvoje metu. Susipažinę su mokykla ir pasidalinę pirmųjų akimirkų įspūdžiais visi svečiai buvo pakviesti į meriją, kur rajono meras R.Janickas su savo komanda priėmė ir pasveikino projekto dalyvius, atsakė į klausimus; visus pakvietėme į muziejų sužinoti Ukmergės istorijos.

Tos dienos veiklas pratęsė Skautų organizacijos vadovas J. Dragūnas. Komandos, sudarytos iš skirtingų šalių mokinių ir mokytojų, naudodamos specialiąsias programėles, atliko įvairias su upe ir miestu susijusias užduotis. Nelengvai įveikiamos, bet prasmingos, užduotys leido užsieniečiams pažinti Ukmergės miestą ir Šventąją, užkalbinti praeivius ir net įtraukti juos į žaidimą. Užduotis vainikavo laivelių, kuriuos kiekviena komanda pagamino iš duotų medžiagų, lenktynės Vilkmergėlės upelyje.
Pavargę, bet laimingi, mokiniai ir mokytojai sugrįžo į mokyklą, kad galėtų geriau apžiūrėti gimnaziją ir sudalyvautų mūsų KAHOOT! platformoje parengtame konkurse apie 7 šalis partneres ir jų upes.

Antrąją susitikimo dieną pasiūlėme savo svečiams susipažinti su Šventąja ties Anykščiais. Kelionės į Anykščius metu projekto dalyviai stebėjo, kaip veikia Kavarsko ketvirtoji pagal instaliuotą elektros galią vandens jėgainė Lietuvoje, aplankė Medžių lajų tako kompleksą ir susipažino su Lietuvos flora ir fauna. Aktyviai leido laiką ant Šventosios upės kranto įkurtame Dainuvos nuotykių slėnyje įveikdami lengvas bei sudėtingesnes trasas.

Pramogas keitė darbas. Ketvirtą susitikimo dieną muzikos pamokoje suburtas tarptautinis choras išmoko dainą apie upę ir vakaronės metu sudainavo ją prancūzų, anglų ir savo šalies kalbomis. Vėliau visų šalių mokiniai skaidrių pagalba pristatė projekto veiklas savo šalyse; lietuvių grupė parodė prisiminimų apie upę video įrašą, kur kalbina ilgametį Ukmergės meteorologijos stoties darbuotoją B. Kaselį.

Tarptautinis projekto susitikimas sutapo su kasmet mokykloje vykdoma sveikatingumo savaite. Svečiai su malonumu įsijungė į šios savaitės renginius bei veiklas: pasakojo apie projekte dalyvaujančių šalių maistą, ragavo gimnazijos mokinių paruoštus ir projekto dalyvių atsivežtus produktus ir patiekalus, mokėsi šokti linijinį šokį ir dalyvavo sportinėje estafetėje. Kitų užsiėmimų metu dirbo su kompiuterine foto albumo kūrimo programa, dalijosi rudeniškų upės vaizdų nuotraukomis ir atrinko gražiausias, kurios bus sukeltos į projekte kuriamą foto albumą.
Darbo dienos pabaigoje smagi lietuvių mokinių parengta viktorina išaiškino kas buvo atidžiausias visos savaitės metu, ir kas geriausiai pažino Lietuvą ir susitikimo dalyvius. Visą svečiavimosi savaitę vainikavo vakaronė. Jos metu lietuvių mokiniai parodė spektaklį ,,Tekėk, Šventoji, tekėk“; jo tikslas – priminti, kaip svarbu saugoti gamtą, upę, tautos tradicijas.

Susitikimo metu savo svečius supažindinome su sostine Vilniumi bei Nerimi, į kurią įteka Šventoji, parodėme nuostabų Neries vaizdą, atsiveriantį Kernavėje, taip pat aplankėme Trakus.
Visiems projekto dalyviams vizitas į Lietuvą buvo pirmas, todėl ekskursijų į Vilnių, Anykščius, Kernavę ir Trakus metu jie praplėtė žinias apie Lietuvos istoriją, gamtą, pilis, bažnyčias, architektūrą, žmones ir, žinoma, upes ir ežerus. Ir mokiniai, ir mokytojai turės galimybę dalintis savo pastebėjimais ir išvadomis ir susidaryti aiškesnį vaizdą apie Lietuvą bei Europą.

Dalyvavimas šiame projekte suteikia galimybę mokiniams įsigilinti į kitas Europos kalbas ir kultūrą per virtualų bendravimą bei realius susitikimus.

Rima Jakštienė, Jono Basanavičiaus gimnazijos anglų kalbos mokytoja

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia