Home Švietimas Aktyvus jaunimas nesnaudžia

Aktyvus jaunimas nesnaudžia

2232
0

Jau trečius metus aktyvus jaunimas, vadovaujamas Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos psichologių I.Gumbaragienės ir E.Usonienės, imasi įgyvendinti įvairiausias prevencinės programos „Bičiuliai“ veiklas. Jos padės auginti pasitikėjimą savimi, ieškoti ir spręsti problemas, mokys pažinti save, savo poreikius. Veiklose atsiskleis jausmai, nuotaikos, emocijos. Mokiniai mokysis jas valdyti, tobulins bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Šių metų spalio 10 dieną prevencinės programos „Bičiuliai“ nariai minėjo Pasaulinę Psichikos sveikatos dieną. Mokiniai su psichologėmis Edita Usoniene ir Indre Gumbaragiene svečiavosi Ukmergės konsultacijų poliklinikoje. Ukmergės ligoninės vyr. slaugos administratorė Donata Rimienė svečius palydėjo į Psichikos sveikatos centrą. Šio centro psichologė Vilija Banevičienė papasakojo, kas yra psichinė sveikata. Psichologė Vilija kvietė mokinius suprasti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais, fizinis aktyvumas, sveika mityba padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus. Po paskaitos aplankėme Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių. Šiame skyriuje su atliekamomis procedūromis išsamiai supažindino gydytoja Liepa Šiupinienė. Mokiniams patiko ne tik klausytis gydytojos pasakojimo apie įvairias procedūras, jų atlikimą ir naudą, bet ir patiems patikrinti perlinės vonios srovių stiprumą, išbandyti ir apžiūrėti kineziterapijos ir ergoterapijos kabinetų įrangą ir pratimus, pakvėpinti druskų kambario aromatą. Po edukacinės – pažintinės ekskursijos apibendrinimo ir aptarimo mokiniai nutarė rūpintis savo psichine sveikata. O kad ji būtų stipri, reikia rūpintis savo emocijomis, mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo ką turi – tėvus, draugus, artimuosius, mėgstamą užsiėmimą. Nestovėti vietoje, o nuolat tobulinti save. Mokiniai suprato, kad Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs.

Su tokiomis optimistinėmis mintimis, aktyvus prevencinės programos „Bičiuliai“ jaunimas su savo psichologėmis, tęsia pradėtą darbą ir planuoja naujus susitikimus.

Nuotraukos iš asmeninio Jono Basanavičiaus gimnazijos ir Dukstynos pagrindinės mokyklos archyvo

Previous articleSeo optimizacija – raktas į jūsų verslo sėkmę
Next articleTeleskopiniai krautuvai: kaip išsirinkti tinkamus?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here