Ukmergėje beveik tuo pat metu pradėta kalbėti apie dvi naujas biokuro katilines. Savivaldybės valdoma UAB „Ukmergės šiluma“ paskelbė apie planus statyti biokuro katilinę Deltuvos g.
Tuomečiai rajono vadovai kategoriškai neigė pasklidusią informaciją, jog dar vieną katilinę ruošiasi statyti privatūs investuotojai. Šiandien su rajono politikais dirbančiais opozicijoje siejama įmonė „Ukmergės katilinė“, sklype Vilniaus gatvėje,
jau beveik baigia pagrindinius katilinės statybos darbus. O savivaldybės projektas Deltuvos gatvėje pastatyti katilinę net nepradėtas, nors jam jau išleista šimtai tūkstančių litų.
UAB „Ukmergės katilinė“ direktorė Ingrida Žukauskienė, vilkmerge.lt sakė, jog bendrovei statybos leidimą savivaldybė išdavė dar liepos mėnesį. Šį savaitgalį į statybvietę atvežtas ir sumontuotas 4 MW galios biokuro katilas. Taip pat jau pradėti kuro sandėlio sienų betonavimo darbai. Greitu laiku iki iki katilinės bus atvesti vandens ir nuotekų tinklai. Jei leis oro sąlygos katilinę tikimasi užbaigti dar šiais metais, vilkmerge.lt sakė įmonės vadovė.
Visą pagamintą šilumą bendrovė planuoja parduoti savivaldybės valdomai įmonei „Ukmergės šiluma“. Bendrovės direktorė patikino, jog prisijungimo sąlygų prie šilumos trasų iš UAB „Ukmergės šiluma“ vis dar nėra gavusi. Bet kai tik jos bus gautos, įmonė iškart ims tiesti šilumos trasą, nes statybos leidimą katilinei bendrovė jau turi ir naujo išiminėti jei neteks, tikino I. Žukauskienė.
Ji nesutiko atskleisti kiek įmonė investuoja į naujos katilinės statybą. Direktorė taip pat neišdavė ir būsimos šilumos gamybos kainos naujoje biokuro katilinėje. Vilkmerge.lt primena, kad pagal dabar galiojančią tvarką savivaldybės įmonė šilumą iš privačios bendrovės turės supirkti, jei ji ją gamintų nors puse cento pigiau.
Kitai privačiai bendrovei UAB „Pramonės energija“ ne taip gerai sekasi. Ši įmonė savivaldybei siūlo nors ir dabar pirkti iš jų valdomos „Vienybės“ katilinės šilumos energiją 25 proc. pigiau nei ją gamina UAB „Ukmergės šiluma“. Nors bendrovė ir deklaruoja, jog šilumą tieks gerokai pigiau, tačiau skirtingai nei UAB „Ukmergės katilinė“, jai statybos leidimo trasai tiesti savivaldybė atsisakė išduoti jau du kartus. UAB „Pramonės energija“ vadovas Artūras Stravinskas teigė, jog „Vienybės“ katilinė, kūrenama biokuru, jau atsipirkusi, todėl jie šiluma gali tiekti gerokai pigiau. „Aš įsitikinęs jog joks verslininkas šioje šilumos trasų atžvilgiu izoliuotoje vietoje neinvestuotų apie 7 mln. litų. Tokius sunkiai logiškai paaiškinamus sprendimus gali priiminėti tik žmonės, kurie niekuo nerizikuoja savo pinigais. Juk už šilumos energiją pagal gautas sąskaitas vistiek sumoka šilumos vartotojai“- vilkmerge.lt kalbėjo A. Stravinskas.
UAB „Ukmergės šiluma“ Deltuvos gatvėje, ruošdamasi katilinės statybai, investavo lėšas, kurios bus apmokėtos šilumos vartotojų. Vilkmerge.lt paklaustas kiek lėšų investavo į planuojamą Deltuvos gatvės katilinę, UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Raimondas Ragauskas gerokai susierzino. Jis pareiškė, kad visų skaičių galvoje nesinešioja ir teigia, jog neatsimena kiek sukišo pinigų į katilinės statybos parengimo darbus. R. Ragauskas vilkmerge.lt reporteriui arogantiškai pareiškė: „Vaikeli, tu nesiorientuoji situacijoje“. Nepavykus gauti informacijos iš monopolinės, savivaldybės valdomos bendrovės vadovo, vilkmerge.lt kreipėsi į projektavimo darbus atliekančias įmones. Visų įmonių atstovai tvirtino, jog projektavimas ir paruošiamieji darbai kainuoja apie 10 proc. sąmatinės objekto statybos vertės. Viešumoje įvardijama, kad Deltuvos g. katilinės projekto kaina 7 mln. litų. Tad UAB „Ukmergės šiluma“ į sunkiai įgyvendinamą projektą greičiausiai jau „įkišo“ apie 700 tūkst. litų.
Rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas vilkmerge.lt tvirtino, jog techninės sąlygos prisijungimui prie UAB „Ukmergės šiluma” valdomo šilumos perdavimo tinklo neišduotos nei vienai įmonei. Prisijungimo aprašas kol kas dar rengiamas. Po to jis dar turės būti patvirtintas įmonės valdyboje, tikino S. Jackūnas. Vilkmerge.lt primena, jog technines prisijungimo sąlygas UAB „Ukmergės šiluma“ Vilniaus g. statomai katilinei jau buvo išdavusi. Tačiau kilus triukšmui, įmonė neva jas atšaukė.
vilkmerge.lt