
Europarlamentaras vilkmerge.lt teigė, kad po susitikimo su rajono meru Algirdu Kopūstu, jis kreipsis į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dėl iki šiol savivaldybės įmonei neišduodamos šilumos tiekimo licencijos.
Europarlamentaras pasakojo ir apie darbo subtilybes Briuselyje. Tik iš šalies gali atrodyti, kad tai lengvas darbas. Tačiau vien skrydžiai lėktuvu į Briuselį atima nemažai sveikatos. Per vienerių metu kadenciją man teko lėktuvu pakilti ir nusileisti 84 kartus. Jis pastebėjo, kad tai atsiliepia sveikatai. Tačiau Z. Balčytis pabrėžė, jog už tai jiems neblogai sumokama.
Jis pasidžiaugė, kad šioje, skirtingai nei praėjusioje Europos parlamento kadencijoje, priiminėjant sprendimus visi Lietuvoje rinkti parlamentarai bendrauja tiek su šalies Vyriausybe, tiek su Seimu. Bendras darbas jau duoda ir rezultatų. Kaip vieną iš tokių Z. Balčytis paminėjo dujų terminalo statybą Lietuvoje.
Daug kas Europarlamentarus kaltina, jog išrinkus juos, jie užsidaro Briuselio rūmuose ir taip atitolsta nuo gyvenimo kasdienybės, sakė Z. Balčytis. Tad jis stengiasi važinėti po Lietuvą ir susitikinėti su gyventojais. Be to, po susitikimų su rinkėjais, parlamento komitetuose lengviau apginti savo poziciją.
Europarlamentaras nuomonės nekeičia ir dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo. Veikęs rektorius buvo nesaugus ir mes turėjome jį uždaryti. Tačiau būtinai turime statyti naują atominę elektrinę, nes turime tos srities žmonių potencialą ir beveik statyboms parengtą aikštelę, įsitikinęs Z. Balčytis.
Jis taip pat kvietė verslininkus ir savivaldybės institucijų valdininkus ruošti projektus 2013-2015 m. finansinei ES paramai gauti. Pasak Europarlamentaro, kas tiems metams turės paruošę projektus, tas ir gaus finansavimą. Įmonių vadovai Z. Balčyčiui priekaištavo dėl pernelyg biurokratinių ES lėšų įsisavinimo procedūrų. Tačiau Europarlamentaras atkirto, kad Lietuva pagal ES paramos įsisavinimą yra pirmame trejetuke. Tad jis pasiūlė prašantiems paramos mažiau burbėti, o daugiau dirbti ruošiant projektus. Tačiau Z. Balčytis sutiko, kad reikia lengvinti dar 2004 m. pradėtą kurtį ES paramos įsisavinimo tvarką. Per visą laikotarpį, kuomet Lietuva įstojo į ES jau gauta 50 milijardų litų paramos, informavo Z. Balčytis.

