Soci@linis tinklapis –socialines problemos?

    1140
    0

    comInternetinio gyvenimo ypatumai monitoriaus ribose

    XXI amžiaus sunkiausia liga vis del to yra ne kiaulie gripas – tai hipersocialumas. Facebook. Daugelio mylimiausias zhodis, geriausias draugas ir didžiausias laiko vagis. Kiekvieną vakara milijonai vartotoju sujungia pasauli nematomom internetinem gijom, kurios saisto Austrija su Lietuva, o Amerika su Japonija. Jei Facebook, Skype ir Twitter butu tokie maisto pramones zhenklai, kaip Coca-Cola, tai raudoniems shio gėrimo buteliukams reikėtu splėptis po pernyksciais lapais, nes shiu socialiniu tinklapiu bei bendravimo programu paklausa virsytu visus populiariausius prekes zenklus kone dvigubai.

    Lietuvoje masiniu prekes zhenklu taptu nusigyvenusi one.lt ir senuju tinklalapių pedomis sekanti naujutelaite programa hotnot.lt. Ju prekes zhenklo populiarumas Lietuvoje ,turbut, virshytu net Panevezhio cukraus, kurio apyvarta ,sumaniai blefuojant, per keleta dienu buvo pakelta keliskart.  Kad ir kokio populiarumo shie puslapiai susilauktu, jie gimdo internetiniu kariu bei socialiai neigaliu zmonių buri, kurie nebegali shnekėti su gyvu zmogumi, o ne klaviatura.

    Internetiniai bernjukai – shiuolaikine virtualioji armija

    Vaikinas, vakar grasines tau parodyti ish kur kojos dygsta, dazhnai pasirodo besas trylikametis kedes sjedetojas ir kompiuterio peles zulintojas, kurio pazhymiu vidurkis nesieka ketverto, o savo agresija jisai ishlieja mushdamas mazhesniuosius mokykloje ir siusdamas ivairaus draugishkumo interneto vartotojams grasinančius laishkus. Tokiu interneto kariu nemazheja – jie grupuojasi, todel internetine erdve tampa nesaugi, del tokių socialiai neadaptuotu zhmonių. Patiems jiems atrodo, kad jie yra dideli ir galingi realybeje, nes kompiuterio monitorius mums neparodo , jog jie rashinėja apsivilke marshkinelius su animaciniu filmuku herojais ir miega lovose, kuriu kojugalyje sedi visa nematomoji pliushinju zhaislu kariuomene.

    Specialistai tai traktuoja kaip dar vieną elgesio sutrikimo problema, ankstyvojoje vaikysteje patirtos demesio stokos padarinius, kuriuos vaikas ishreishkia tik paciam sau priimtinais budais, tapdamas ne tik pajuokos objektu kitoje ekrano pusėje, taciau ir internetines virtualiosios armijos dalimi, kuri gasdina visuomenę. Anksciau ar vėliau tokie berniukai išauga iš „Kempiniuko“ pizhamos ir sulauke mazhdaug sheshiolikos savo kompiuterine patirti ir priklausomybe nutaiko priesh gerokai galingesnius gasdinimo objektus: tinkalapius, svetaines ir t.t. Tokie, i grupuotes susijunge, hackeriai nebekelia juoko, kaip tie mazhi vaikiukai, kurie gasdino primushti prie laiptinės, o kelia realia gresme visuomenei, kuri sazhiningai vartojasi internetu , kaip ziniu, pirkiniu , elektroniniu banku ir nuomonės isreishkimo centru.

    Internetinis musheika tampa playboy zuikuciu

    Begant metams, shi zhmonju grupe deja nesikeicia. Kai kurie nariai uzauga, isheina i nekompiuterizuota pasauli, o kiti islieka monitoriaus sheselyje, keldami savo nuotraukas shalia kaimyno automobilio ir siulydami merginoms iš visos lietuvos pasivazhinėti su juo ant galines sjedynes. Taip internetinis berniukas virsta internetiniu vyru, taciau tuo problemos nesibaigia. Internetiniams vyrukams patinka jaunesnes mergaitjes.

    Ne visada tokios jaunos, kad shji potrauki butu galima vadinti pedofilija, bet uzhtektinai nesubrendusios, kad atsakytu i skelbima „ieshkau jaunos draugeas be isipareigojimu“. Kadangi vidurine mokykla taip ir baige solidzhiu ketvertu, rashybos klaidos ir sakinju logishkumas kartais atima zhada ar net privercja isspausti juoka sulaikanchia shypsenelea. Moksliniais tyrimais irodyta, kad net 35% prie interneto pripratusju zhmonių yra pokalbju svetainių maniakai – internetiniai kariai berniukai ir mergaites bei moteris internetu kiaura para viliojantys vyrishkiai.

    Tai yra vienas iš veiksnju, kuris daro interneta nesaugu, taciau skatinamas shiu programu naudojimas ir masinis populiarumas negydo shios virtualios infekcijos, o tik kuria naują interneto uzhkariautoju invazija. Psichologai jau seniai žino šią internetinės priklausomybės problemą, tačiau besigydanciuju skaicius, bent jau Lietuvoje yra artimas nuliui. JAV šios paslaugos greitai populiarėja, tačiau kiek ironishka, kad pokalbiai su psichologu yra organizuojami butent interneto pokalbju kambariuose.

    ,,Neįskaitai? Tai kam pats vartoji netaisyklingą kalbą internete ir sms žinutėse? Lietuvi, kalbėk ir rašyk lietuviškai!

    Lietuvos mokinių parlamento
    Kultūros komitetas

    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia