
Už ES žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Komisijos narys Dacianas Cioloşas teigė: „Tikimės, kad naujasis ES ženklas visoje ES taps visuotinai atpažįstamu ekologiškos maisto produkcijos simboliu ir įtikins vartotojus, kad prekės yra pagamintos laikantis griežtų ES ekologinio ūkininkavimo reglamentų. Tikiuosi, kad šie pokyčiai ne tik suaktyvins ekologinio ūkininkavimo sektorių, bet ir dar labiau sustiprins vartotojų apsaugą“.
„Europos lapo“, kurio žaliame fone lapo forma išsidėsčiusios ES žvaigždės, dizainas vartotojams perteikia dvi aiškias mintis: gamta ir Europa. Komisija ženklo dizainą užregistravo kaip kolektyvinį prekės ženklą. Ženklo dizainą sukūrė Vokietijos studentas Dušanas Milenkovičius; šį ženklą pasirinko daugiausia internetinės apklausos, kuri buvo suorganizuota po ES meno studentams surengto konkurso, dalyvių. Konkurso laimėtojas ir geriausių darbų autoriai bus pagerbti oficialioje apdovanojimų ceremonijoje Briuselyje 2010 m. liepos 19 d., kuri bus surengta tuo pat metu, kaip ir liepos 19–20 d. įvyksianti konferencija dėl Bendros žemės ūkio politikos ateities. Konferencijoje dalyvaus ir Lietuvos delegacija, o jos metu rengiamoje mugėje bus pristatyti šalies tautinio paveldo produktai, sertifikuotas skilandis, amatai.
Naujos ekologinės akvakultūros sąlygos
Komentuodama naujas taisykles, už žuvininkystę ir jūrų reikalus atsakinga Komisijos narė Maria Damanaki pasakė: „Europos mastu taikomos ekologinės akvakultūros taisyklės tapo realybe. Jos padės vartotojams geriau rinktis produktus ir padidins tausią ir aplinkai nekenkiančią gamybą, kuri yra gyvybinga tradicinių intensyvesnių gamybos metodų alternatyva. ES yra didžiausia jūros produktų rinka pasaulyje ir todėl natūralu, kad Europa turėtų atlikti svarbiausią vaidmenį nustatant bendras šios srities taisykles. Vienu iš svarbių savo kadencijos prioritetų laikau žvejybos ir akvakultūros sektorių tvarumą ir socialinę sanglaudą. Šių naujų ekologinės akvakultūros taisyklių įgyvendinimas yra svarbiausias etapas siekiant integruoti šiuos prioritetus į žemės ūkį.“
2008 m. Europoje veikė 123 sertifikuoti ekologinės akvakultūros ūkiai, o visame pasaulyje – 225. 2008 m. juose buvo užauginta beveik pusė viso 50 000 t kiekio. Daugiausiai ekologiškos akvakultūros užauginta penkių valstybių narių ūkiuose – Jungtinės Karalystės, Airijos, Vengrijos, Graikijos ir Prancūzijos.Daugiausiai užauginta lašišų.
Daugiau informacijos apie naujas taisykles ir ES ekologinį ženklą galite parsisiųsti iš ES ekologinio ūkininkavimo interneto svetainės: www.organic-farming.europa.eu
Informacijos apie konferenciją dėl bendros žemės ūkio politikos ateities rasite http://ec.europa.eu/agriculture/cap-post-2013/conference/index_en.htm