Projektas „Savo kelio beieškant“

    893
    0

    Picture 358

    Ukmergės jaunimo mokykla šiais metais rugsėjo 24 – 30 dienomis įgyvendino programos „Veiklus jaunimas“ projektą „Savo kelio beieškant“, kurį finansavo „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ . Tai projektas, kuriame bendradarbiavo Ukmergės jaunimo mokykla ir Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy organizacija iš Lenkijos.

    Abi organizacijos dirba su jaunimu, turinčiu mokymosi, bendravimo, elgesio problemų. Projekto tikslas buvo ne tik organizuoti kultūrinius pažintinius renginius, susijusius su Lietuvos, Lenkijos istorijos pažinimu, tradicijomis, bet ir didelį dėmesį skirti diskusijoms apie abiejų šalių jaunimo laisvalaikį, pomėgius, bendravimo ir konfliktinių situacijų sprendimo būdus. Taip pat apie sveiką gyvenseną, narkotikų ir alkoholio vartojimą bei kitų blogų įpročių žalą bei prevenciją paaugliui, profesijos pasirinkimo galimybes šiandieninėje darbo rinkoje.

    Projekte dalyvavęs jaunimas ne tik susipažino su konfliktinėmis situacijomis, bet ir žaidimų pagalba mokėsi jas spręsti. Patys kūrė konfliktinių situacijų scenarijus, juos filmavo, aptarinėjo. Visi puikiai žinome, kad bendri, aktyvūs užsiėmimai, judrūs žaidimai, vystantys emocines, socialines galias socialinių ir ekonominių problemų turinčiam jaunimui padeda išreikšti save, įgyti pasitikėjimo savimi. Taigi projekto metu tiek Lenkijos, tiek Lietuvos jaunimo grupėse išryškėjo jaunų žmonių kūrybiškumas, iniciatyvumas,  socialiniai gebėjimai, tolerancija vienas kitam skatino domėtis ir pažinti svečios šalies kultūrą, papročius.

    Jaunimui ypač patiko rengti savo šalies pristatymus, pasakoti apie savo tautos, valstybės istoriją, ieškoti panašumų tarp Lietuvos ir Lenkijos. Be abejonės, buvo parengti lietuvių – lenkų bei lenkų – lietuvių kalbų žodynėliai, kurie padėjo lietuviams pažinti lenkų, o lenkams lietuvių kalbas ir mokytis jas vartoti. Smagu buvo žiūrėti, kaip neformalioje aplinkoje jaunimas bando mokytis kalbų, pritaiko jas susipažindamas ir bendraudamas. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos istorija, Ukmergės kraštu vykdami į pažintines ekskursijas po Lietuvą: Trakus, Vilnių, Ukmergės mietą, Taujėnų dvarą ir pan. Dienos, kupinos veiklos, pažinimo prabėgo akimirksniu.

    Atsisveikinimo vakarą ne tik savi, bet ir svečios šalies mokiniai, mokytojai nuoširdžiai dėkojo projekto organizatoriams už galimybę pažinti Lietuvą, už tai, kad jie surado naujų draugų –  tai  neįkainojama patirtis.

    Taigi išlydint svečius nuriedėjo ne viena ašara, nes buvo gaila išlydėti naujus draugus ir suvokti, kad projektas jau baigėsi.

    Projekto koordinatorė Jovita Šniokienė

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia