Ponai, balius baigėsi – laikas susimokėti!

    1091
    0

    moneyu copy

    Ukmergės savivaldybė paskelbė, kad daugiau kaip 20% didina šilumos tiekimo kainas. Taigi, už šilumą mokėsime beveik 30 centų už kilovatvalandę. Būtent tuo, kad jėga išvyto privatininko kaina buvo beveik 30 centų už kilovatvalandę – daugiau kaip metus laiko, kiekviename savo pranešime Ukmergės savivaldybė kaltino privatininką – UAB „Miesto energiją“. Kaip sakoma: „nespjauk į šulinį, nes gali tekti iš jo vandenį gerti“.

    Vietoje žadėtų 30% mažesnių šilumos kainų – nustatė 30% didesnes šilumos  kainas

    Privalau priminti ir tai, kad  daugiau kaip metus laiko, kiekviename savo pranešime Ukmergės savivaldybė kartojo, kad ji šilumos kainas sumažino 30%. Deja, yra priešingai – savivaldybė nuolat didino kainas, o paskutinį kartą jas padidino daugiau kaip 20%.  Dėl šios priežasties turime vieną didžiausių kainų Lietuvoje – pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenis (paskelbtus Komisijos tinklapyje) Ukmergės savivaldybės nustatyta kaina yra 29 vietoje iš Komisijos nurodytų 41 įmonių šilumos tiekimo kainų. Ir būtume dar žemiau (tiksliau esame žemiau), nes kitoms įmonėms į šilumos tiekimo kainas yra įtrauktos kompensacijos už 2007-2009 m.(apie 2- 3 cnt. už kilovatvalandę), o Ukmergės šilumos tiekimo kainose šių sąnaudų nėra, todėl faktiškai Ukmergės  savivaldybės nustatytos šilumos tiekimo kainos yra tarp penkių didžiausių šilumos tiekimo kainų nustatytų  Lietuvoje.  

    Kodėl Akmenės šilumos ūkis – pavyzdys Lietuvai, o ginčai ir betvarkė Ukmergės šilumos ūkyje „užkniso” visus?

    Tiek Akmenės, tiek Ukmergės šilumos ūkį išsinuomavo tie patys privatininkai. Daugelyje energetikų konferencijų, straipsnių spaudoje, Valstybės vadovų ar kitų institucijų vadovų pasisakymuose, Akmenės šilumos ūkio pastarųjų metų pertvarka yra nurodoma kaip pavyzdys visai Lietuvai – sutvarkytos šilumos perdavimo trasos, pastatyta nauja, biokurą naudojanti  katilinė, modernizuotos senosios katilinės.

    Tuo tarpu Ukmergės šilumos ūkyje, jo aptarnavime Valstybinė energetikos  inspekcija sugeba rasti 200 pažeidimų, o ginčai dėl šilumos ūkio „užkniso“ ne tik Lietuvos Respublikos Valstybės institucijas, Valstybės teismus, bet pasiekė tarptautines institucijas ir organizacijas.

    Negalima nepastebėti to fakto, kad šilumos tiekimo kaina Akmenėje yra ženkliai mažesnė nei Ukmergėje. Palieku patiems ukmergiškiams atsakyti į klausimą – kodėl Akmenėje šilumos energijos vartotojams yra ženkliai geriau ir pigiau nei Ukmergės vartotojams?

    Ukmergės savivaldybės  afera šilumos ūkyje  jau kainavo daugiau kaip 1,5 milijono litų ir tai ne pabaiga

    Vietoj to, kad skubiai pertvarkyti šilumos ūkį, modernizuoti daugiabučius namus, ieškoti būdų kaip sumažinti šilumos sąskaitas Ukmergės vartotojams, Ukmergės savivaldybė įsivėlė į teisinius ir kitokius ginčus, kurie Ukmergės žmonėms jau kainavo daugiau kaip 1,5 milijonų litų – daugiau kaip 800 000 litų sumokėjome vadinamiesiems ekspertams, advokatams, žiniasklaidai, kad viešintų savivaldybės melą ir t.t. Dar 750 000 litų visi sumokėjome už eilinį Dainavos gyvenvietės šilumos ūkio reorganizavimą. Tai pinigai, kurie galėjo atitekti ne tik šilumos ūkio reikalams tvarkyti, bet mokykloms, darželiams, gatvių tvarkymams ir socialinėms problemoms spręsti.

    Ginčas dėl šilumos ūkio, dėl jo ateities, dėl įvairių žalų atsiradusių dėl nekompetentingų savivaldybės vadovų veiksmų vyks dar ilgai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, todėl ginčo sąnaudos dar ženkliai didės. Jas užmokėsime mes visi.

    Išvada viena: dėl savivaldybės veiksmų jau turime vieną didžiausių šilumos tiekimo kainų Lietuvoje, o sprendžiant šilumos ūkio konfliktą jau sumokėjome milijonus ir dar gali tekti mokėti milijonus.

    Manau,kad Ukmergės rajono gyventojai yra kantrūs, atlaidūs ir pasirengę susimokėti už visus savos valdžios absurdus. Man eilinį kartą raginti ką nors keisti ir toliau taip negyventi, manau būtų netikslinga.

    Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras
    Kęstutis Grinius

     

    www.sxc.hu nuotr.

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia