Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Pjuvenų briketai ir medžio granulės: pagrindiniai skirtumai apie kuriuos reikia žinoti

Pjuvenų briketai ir medžio granulės: pagrindiniai skirtumai apie kuriuos reikia žinoti

1308
0

Dauguma žinome, kas yra medžio pjuvenų briketai ir medžio granulės, nes juos žmonės naudoja namuose, kad galėtų kūrenti. Tačiau paklausus daugiau, apie jų naudą ir trūkumus, dažniausiai trūksta žinių, dėl to reikia išsiaiškinti, kuo briketai ir medžio granulės mums naudingi.

Briketų nauda ir vartojimas:

Briketai priskiriami visiškai natūraliam kietam kurui, pagamintam iš medienos atliekų. Pjuvenų briketai gali būti naudojami visuose kietojo kuro katiluose ar židiniuose be papildomo paruošimo ar įrangos įsigijimo. Beržo, ąžuolo, uosio ar kitų lietuviškų lapuočių briketai yra labai panašios išvaizdos. Efektyviam kūrenimui tinka tik sausa mediena. Jei perkate šlapią medieną, turite ją išdžiovinti. Sausoms malkoms reikia apsaugos nuo lietaus ir vėdinimo. Taip išdžiovintų malkų drėgnumas sieks apie 20%, o džiovinimo laikas truks apie 18-24 mėnesius. Tik tokia mediena gali gerai degti ir pasiekti gerą šilumos išsaugojimo efektą. Be to, deginti naudojama tik sausa mediena, kuri neišleis deguto ir vandens garų ir neterš degimo kameros bei kamino.

Kuro briketai supakuoti į polietileno maišelius, kurių kiekvienas sveria 10 kilogramų. Beržiniai briketai supakuoti į 10 kg maišus, o padėklas susideda iš 96 briketų maišelių. Tos pačios formos ir dydžio briketų maišeliai jūsų sandėlyje užima labai mažai vietos. Vieną toną kuro briketų galima įdėti į 2,5 metro išilgai ir 1 metro aukščio pastatą. Tai reiškia, kad nereikia malkų statyti ten, kur joms nėra vieta, nes jos visos tilps. Taip pat žiemą automobilį galite pastatyti garaže, kur žiemą dažniausiai laikomos malkos.

Ar verta naudoti medžio granules?

Nesertifikuotos dalelės paprastai gaminamos iš neluptos medienos, todėl dalelėse yra priemaišų: žievės, smėlio, o įvairūs rišikliai naudojami didinant tokių dalelių suspaudimo laipsnį. Dėl priemaišų degant medžio granulėms, kurių lydymosi temperatūra žemesnė ir paverčiami šlakais, susidarys daugiau pelenų. Susidaręs šlakas slopina sistemos darbą (užkemša degiklį), todėl jį reikia dažnai papildomai prižiūrėti. Tai pašalina pagrindinį granulių katilo pranašumą – patogumą ir lengvą šildymo sistemos priežiūrą. Kai kurie vartotojai, kurie naudojo nesertifikuotas granules, tvirtina, kad šios granulės vizualiai nesiskiria nuo sertifikuotų granulių, neperpildo ir neskleidžia kitokio kvapo nei medis, tačiau tai yra mitas. Nors sertifikuotų granulių populiarumas sparčiai auga, yra nemaža dalis pirkėjų vis dar bandančių sutaupyti, tačiau to daryti neverta, nes svarbiausia yra kokybė.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia