PILIAKALNIŲ METAI. Laičių piliakalnio beieškant

    3310
    1

    2017-ieji metai Lietuvoje buvo paskelbti Piliakalnių metais. Ta proga nusprendėme aplankyti ir surasti visus Ukmergės rajone esančius piliakalnius.

    Pirmasis kelionės tikslasLaičių, dar kitaip vadinamas Plačiavos, piliakalnis. Važiuojant tenka vadovautis tik mobilaus telefono navigacija, prieš tai žinoma suvedus google.lt raktažodį Laičių piliakalnis ir susiradus tikslias koordinates (55°17′50.5″N 24°40′38.4″E). Vėliau belieka vadovautis navigacijos vedamu keliu.

    Tiesa, nuspręsti ar tikrai privažiavote tikslą, jau turėsite patys, nes ne visada prie visų piliakalnių navigacija priveda tiksliai, o nuorodų praktiškai niekur nerasite, net privažiavę prie piliakalnio, negalėsite būti tikras, kad tai piliakalnis, kol nerasite atitinkamų žymių. Tam reikia  pamatyti specifinį stulpelį, kuriame jau seniai nelikę jokių lentelių, tik žymė. Iš toli ne taip jau lengva juos pamatyti. Štai Laičių piliakalnyje šis stulpelis yra pačiame piliakalnio viršuje. O norėdami užlipti ant piliakalnio turėsite įveikti dirvonus, dilgėlynus ir apžėlusias pievas (tiesa, pavasarį tai padaryti lengviau).

    Dilgėlės ir neišbrendamos pievos piliakalnyje.

    Apie patį piliakalnį: Piliakalnis įrengtas dabar jau melioruotos Plačiavos pelkės rytiniame pakraštyje esančios atskiros kalvos vos lenktais į rytus galais pietrytinėje dalyje. Aikštelė ovali, pailga šiaurės vakarų-pietryčių kryptimi, 54×33 m dydžio. Šlaitai nuolaidūs, 4-5 m aukščio. Piliakalnis labai apardytas jame buvusio XVII-XVIII a. senkapio, arimų, žvyrduobių, dirvonuoja, centre auga ąžuoliukas.

    Į Ppietvakarius nuo piliakalnio per Plačiavos pelkę link už

    Buvęs Saliečių piliakalnis

    1,8 km kitoje pelkės pusėje buvusio Saliečių piliakalnio 2 m gylyje ėjo 1 m pločio akmeninė kūlgrinda.

    Ji, melioruojant pelkes ir kasant iš jų durpes, suardyta.

    2000 m. B. Dakanis aikštelėje ištyrė 34 m2 plotą, aptiko senkapio (ištirtas 1 kapas) smarkiai suardytą kultūrinį sluoksnį su lipdyta keramika, titnago skelte.

    Piliakalnis datuojamas I tūkst. Piliakalnis pripažintas Valstybės saugomu – 2005 m. balandžio 29 dieną. Paminklo teritorijos plotas 13200 m².

    Pasiekiamas iš Ukmergės-Pagirių plento pasukus į dešinę (Š), į Žeimius, už 1,8 km, Žeimių Š gale, už dirbtuvių kairėje pasukus į kairę (V) ir pavažiavus keliuku per Storės kanalą 700 m, už kanalo – keliuku į dešinę (Š), pavažiavus 300 m (yra 100 m į kairę (V)).

    Parengta pagal wikipedia.org ir www.piliakalniai.lt informacija

    Giedrės Šuminskaitės/vilkmerge.lt nuotr.

    Ką pamatysime aplink, užlipę ant piliakalnio:

    Toponuotrauka

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia