Pašilės pagr. mokyklos mokiniai aktyviai dalyvauja projekto „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ veikloje

    947
    0

    SL373544

    Ukmergės Pašilės pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvauja projekto „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ veikloje

     

    Susitikimas su bitininke Janina Banevičiene

    Bitininke Janina Banevičienė pravedė edukacinę pamokėlę apie bitininkystę. Ponia Janina papasakojo apie bitininko amatą, apie tradicijas auginant bites, apie medų ir jo panaudojimo būdus, parodė keletą įrankių, kuriuos bitininkai naudoja medui kopinėti, modernius ir senuosius korius, supažindino su bitininkų naudojama literatūra. Tačiau smagiausia dalis buvo, kai gavome visi po šaukštelį ir valgėm medų su sūriu, ragavome duonelę.

    BITĖ – RITĖ MEDŲ NEŠĖ    
    Bitininkystė – tai gilias šaknis turintis amatas. Dar prieš mūsų erą jau buvo žinomi bičių darbo vaisiai, todėl nuspręsta bites globoti. Labai senai vašką lietuviai naudojo kaip valiutą – keisdavo jį į kitus naudingus maisto produktus ar darbo įrankius. Seniau žmonės bičių nepirko ir nepardavinėjo, tiesiog jas dovanodavo labai geriems ir patikimiems žmonėms. Bitės buvo laikomos didele dovana vestuvių, krikštynų ar kita proga, o ir pačios bitutės sugyvendavo tiktai su labai doru žmogumi, negerus žmones bitės gelia.

    Po susitikimo su bitininke J. Banevičiene, savo žinias nutarėme praplėstI apsilankydami Ukmergės Kraštotyros muziejuje dalyvauti edukacinėje programoje „Bitė-ritė medų nešė”.

    Į Kraštotyros muziejų sugužėję bitininkai – V. Šukienė, V. Markauskas, J. Šantaras, K. Ašenbergas, J. Zalepūga projekto dalyviams pasakojo apie savo susidomėjimą bitininkyste, rajone veikiančią bitininkų draugiją, kuri šių metų vasarą atšventė gražų 50 metų jubiliejų, taip pat šiemet Jono Šantaro bitynas, kuriame esama per 1000 avilių, pripažintas pažangiausiu Lietuvoje. Bitininkai papasakojo apie medų – ir kaip apie maistą, ir kaip apie vaistą, bites, bitininkystės tradicijas. J.Šantaras pakvietė mūsų mokyklos mokinius į svečius ir pažadėjo asmeninę ekskursiją po savo turimą bityną.

    V. Markauskas pristatė bičių produktus – įvairių rūšių medų, žiedadulkes, bičių pikį, pikio aliejaus tepalą, bičių nuodus, bičių pienelį, duonelę, vašką, žiedadulkių ir medaus mišinį. Bitininkas pasidalijo su susirinkusiaisiais turimomis žiniomis apie šių bičių produktų savybes.

    Projekto dalyviai aktyviai dalyvavo viktorinoje apie bitininkyste ir pademonstravo puikias savo žinias.

    Po renginio bitininkai pavaišino medumi, baltu sūriu ir duona.

    SUSITIKIMAS SU UKMERGĖS JONO BASANAVIČIAUS GIMNAZIJOS GIMNAZISTAIS DALYVAUJANČIAIS PROJEKTE „TAPK“ – „PRIKELKIME SENOLIŲ PATIRTĮ IŠ KRAŠTO PRAEITIES“
    2011 m. lapkričio 18 d. projekto dalyviai nuvyko į Jono Basanavičiaus gimnaziją ir susitiko gimnazistais, kurie taip pat dalyvauja projekte „Tapk” – „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ .

    Šeimininkai pavaišino mus arbata, surengė trumpą ekskursiją po gimnaziją. Vėliau pristatė savo projekto grupės „Pikas” vykdomą šviečiamąją veiklą: projekto pristatymo stendus, elektroninį dienoraštį – blogą, visus viešinamus straipsnius, parekomendavo, kokias veiklas galima nuveikti. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat pristatė savo projekte vykdomą veiklą ir susitikimus. Pabaigoje gimnazistai pravedė viktoriną  ir nugalėtojams įteikė prizus su Jono Basanavičiaus gimnazijos atributika. Gimnazijos prezidentė įteikė po naujausią laikraščio „Basakojis” numerį. Visi projekto dalyviai dar ilgai prisimins viešnagę gimnazijoje ir vyresniųjų draugų patarimus.     

    SUSITIKIMAS SU MALTOS ORDINO SAVANORIAIS

    Lietuvoje Maltos ordino pagalbos tarnyba padeda vykdyti pagrindinę organizacijos misiją – teikti humanitarinę pagalbą tiems, kuriems ji reikalinga.

    Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje veikla paremta savanoryste.

    Kilnūs bendri tikslai kuria kitokių jaunų žmonių bendruomenes visoje Lietuvoje. Juos vienija pamatinės krikščioniškos vertybės – artimo meilė, pagalba silpnesniems, atjauta. Savo žmogišką šilumą ir jaunatvišką energiją jie skiria seniems ir mažiems. Globoja, lanko sergančius senjorus namuose, ligoninėse. Džiaugsmu dalinasi su negalią turinčiais ar neturtingų, nedarnių šeimų vaikais.

    2011 m. lapkričio 10 d. projekto dalyviai susitiko su Maltos ordino savanoriais. Savanoriai pristatė savo organizacijos misiją, papasakojo apie savanoryste, parodė ir sužaidė keletą judriųjų žaidimų. Savanoriai supažindino su akcija „Maltiečių sriuba“ ir paragino mokinius prie jos prisidėti.

    TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ

    Kas yra tolerancija?  Tolerancija (lot. tolerantia kantrybė, ištvermė) – tai priešingos nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų gerbimas. Šiuo terminu apibūdinamas ir individualus arba kolektyvinis elgesys socialinėje, kultūrinėje, religinėje ir internetinėje aplinkoje.

    Tolerancijai neliko abejingi ir  Ukmergės Pašilės pagrindinės mokyklos mokiniai. Projekto dalyviai aplankė Ukmergės specialiosios mokyklos mokinius. Apsilankymo metu, vaikai drauge šoko, dainavo, žaidė žaidimus, mokė specialiosios mokyklos mokinius daryti iš popieriaus laivelius, įvairius dirbinius iš siūlų.  

    {besps}biti{/besps}

    Lilija Pakonienė
    Ukmergės Pašilės pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia