Apie mokesčių deklaravimą ir galimybę susigrąžinti permoką Lietuvoje žino visi. Štai susigrąžinimas permokėtų mokesčių iš užsienio daugeliui vis dar yra tabu. Vieni bijo sumažėjusios pensijos ateityje, kiti galvoja, jog tai užkirs kelią kitą kartą išvykti į užsienį, o treti galvoja, jog tam reikalingi ilgi darbo metai ne savo šalyje. Nė vienas iš šių nuogąstavimų neturi jokio pagrindo. Mokesčių permoką iš užsienio, jeigu tokia tikrai egzistuoja, susigrąžinti tikrai galima. Juolab, kad šiandien tą padaryti visai nesudėtinga.
Kaip galima susigrąžinti mokesčius iš užsienio?
Egzistuoja du keliai: tą galite padaryti savarankiškai arba kreiptis į tarpininkavimo įmonę, kurioje dirba šios srities profesionalai. Žinoma, pirmasis variantas yra tinkamas tik tuo atveju, jeigu gerai mokate šalies, iš kurios planuojate susigrąžinti permoką, kalbą. Svarbu ir tai, ar nesukels problemų bendravimas su svetimos šalies institucijomis ir kiek esate tikri, jog pajėgsite savarankiškai surinkti visus reikiamus dokumentus. Tokiu atveju, norėdami susigrąžinti mokesčių permoką, turite kreiptis į tos užsienio valstybės mokesčių administratorių.Jeigu esate tikri, jog šis procesas tikrai jums nesukels jokių problemų, tuomet drąsiai pildykite dokumentus savarankiškai.
Tikriausiai, daugelis renkasi pirmą variantą norėdami sutaupyti. Žinoma, bet kokios įmonės paslaugos kainuoja. Mokesčių susigrąžinimo tarpininkavimo bendrovė taip pat turi savo įkainius. Tačiau turite žinoti, jog jūs bet kokiu atveju išlošite. Sakykim, TaxBS mokesčių grąžinimo paslauga jums kainuos tam tikrą mokestį tik tuomet, jeigu mokesčius pavyks susigrąžinti. Tiksliau – jeigu paaiškės, jog jūsų tikrai turite teisę susigrąžinti permoką.
Kitas aspektas – tai puiki galimybė sutaupyti nemažai laiko. Jums tereikia užpildyti paraišką, o visus juodus darbus atliks tarpininkavimo įmonės darbuotojai.
Dažniausiai užduodami klausimai
Nesvarbu, ar nusprendžiama mokesčius susigrąžinti savarankiškai, ar planuojama tai patikėti profesionalams, kai kurie klausimai žmonėms vis tiek kyla nuo pat pradžių. Į keletą jų atsakysime:
- Nuo ko pradėti mokesčių susigrąžinimą? Jeigu tą nutarėte atlikti savarankiškai, tuomet turite kreiptis į tos šalies, kurioje dirbote, valstybės mokesčių administratorių. Jeigu nutarėte pasitikėti profesionaliais mokesčių susigrąžinimo specialistais, susiekite su jais el.paštu arba telefonu. Jums tereikės užpildyti paraišką.
- Jei nėra visų reikiamų dokumentų? Tai pirmasis kliuvinys atliekant mokesčių permokos susigrąžinimą savarankiškai. Tuo tarpu, specialistai jus konsultuos ir reikiamai nukreips, kaip gauti visus reikiamus dokumentus.
- Kokią sumą galima susigrąžinti? Grąžintina suma priklauso nuo įvairių veiksnių. Sakykim, nuo konkrečios šalies mokesčių sistemos niuansų, sumokėtos mokesčių sumos bei išdirbto laiko. Lietuvoje žinoma atvejų kai žmonės susigrąžino net iki 9000 eurų.
- Už kokį laikotarpį galima susigrąžinti permoką? Paprastai permokos grąžinamos už paskutinius 4-5 metus, bet tikslus laikotarpis priklauso nuo to, kurioje šalyje dirbote.
- Kiek laiko užtrunka grąžinimo procesas? Vidutiniškai mokesčių permokos grąžinimas trunka nuo 1 iki 6 mėnesių.