Mieste siūloma statyti naujus tiltus

    0

    map2

    Sekančiais metais baigia galioti senas Ukmergės miesto teritorijos bendrasis planas. Todėl reikėjo parengti naują. VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre naujo plano rengėjai surengė miesto teritorijos bendrojo plano koncepcijos alternatyvų viešą aptarimą su visuomene.

     

     

    Tačiau šiuo aptarimu susidomėjo daugiausia savivaldybės specialistai, penketas rajono tarybos narių ir rajono meras Algirdas Kopūstas. Koncepciją pristatinėjo UAB „Statybos strategija“ atstovai – projekto mokslinis vadovas Pranciškus Juškevičius ir projekto vadovė Kristina Gaučė.

    Kaip sakė P. Juškevičius šis projektas jau spalio mėnesį bus teikiamas tvirtinti rajono tarybai, siūlant pasirinkti vieną iš trijų koncepcijos projektų miesto vystymui 10-20 metų. Koncepcija – dokumentas, kuris nustato pagrindines miesto vystymo kryptis, iš kurių vėliau atsiranda konkretūs sprendimai.

    Koncepcijos sudaromos išanalizavus įvairius miesto vystymosi aspektus bei planuojant kaip miestas gali atrodyti ateityje. Kuriant koncepcijas orientuotasi, kad 2030 m. mieste gyvens 28 tūkstančiai žmonių. Bus palyginti mažas nedarbo lygis. Gyventojų aprūpinimas būstu sieks ribą – 35 kvadratiniai metrai 1 gyventojui.

    Nors dar 1990 metais Ukmergės mieste gyveno 31 tūkstantis žmonių. 1992 metų prognozė numatė, kad šiuo metu Ukmergėje turėtų gyventi 50 tūkstančių žmonių. Bet miesto gyventojų skaičius nuo 1990 metų nuolat mažėja.

    Nors per koncepcijos įgyvendinimo laikotarpį daug kas gali pasikeisti, dalis koncepcijos neteks aktualumo, dalis gali likti aktuali ir po 20 metų. Todėl koncepcija gali tapti tęstiniu ir neterminuotu strateginiu dokumentu, kurį esant reikalui papildytų įvairios iniciatyvos.

    Pirmiausia, įgyvendinant koncepciją, siūloma patikslinti miesto administracines ribas, jas praplečiant. Gretimose miestui teritorijose, pavyzdžiui, Deltuvoje, Rečionyse ir kitur, kuriose galioja Ukmergės  rajono bendrasis planas, siūloma vystyti miestelius, kurie kartu su miestu leistų pasirinkti gyvenamąją aplinką, būsto tipą, gyvenimo būdą, verslą.

    Parengti trys koncepcijos variantai. I  variantas siūlo riboti miesto teritorijos plėtrą, ją kompaktiškai užstatyti, naujas statybas leisti laisvose teritorijose, kurios jau yra aprūpintos inžineriniais tinklais ir aptarnaujamos viešuoju transportu. Kitur statybas leisti tik jeigu iki veikiančių inžinerinių tinklų yra ne daugiau kaip 100-150 m. Šis variantas siūlo netiesti naujų tiltų, o gatvių tinklo laidumą didinti eismo organizavimo ir reguliavimo sistemomis, sankryžų rekonstrukcija.

    map1

    II variante papildomai siūloma numatyti dideles vidines ir išorines miesto teritorijos plėtros galimybės. Taip pat vystyti gatvių tinklą ir magistralinius inžinerinius tinklus.

    map2

    III variante siūloma miestą labiau plėsti. Tačiau šioms koncepcijoms įgyvendinti reiktų daugiau lėšų bei pastangų.

    map3

     

    Visas tris koncepcijas įvertinus balais, projekto rengėjų nuomone palankiausias I variantas. Jam įgyvendinti reiktų mažiausiai lėšų.

    Didžiausias pasikeitimas mieste, įgyvendinus antrą arba trečią koncepcijų variantus – naujo tilto per upę atsiradimas. Jis turėtų būti kaip Klaipėdos gatvės tęsinys. Taip pat per 15-20 metų pastatyti dar du tiltus. Nes vien tiltų statybai reiktų mažiausiai 90 milijonų litų. Kalbant apie tiltų reikalingumą, P. Juškevičius sukritikavo dabartinį valdžios norą statyti tiltą prie „Senukų“. Juo prasidedantis kelias siektų miesto ribas ir miesto centro problemų neišspręstų. O tiltas, kaip Klaipėdos gatvės tęsinys, leistų centrui išlikti gyvybingam, galima būtų padaryti vienpusį eismą paskirstant automobilių srautus. Kitą tiltą siūloma statyti kaip Anykščių gatvės tęsinį persikeliantį per upę už stadiono. 

    Plano rengėjai siūlo miesto centro teritorijoje padidinti gyventojų tankį, arba 1,5-2 kartus padidinti būstų skaičių, skirtą labiau viduriniajam gyventojų sluoksniui. Taip į centrą bus pritraukiami gyventojai. Nes dabar dauguma gyventojų gyvena miesto rytinėje ir šiaurinėje dalyse. Centre sutelkta net 38 procentai miesto socialinės infrastruktūros – parduotuvių, kavinių, kirpyklų ir pan. O gyventojų čia – tik 7 procentai miestiečių.

    Didelio  gyventojų  tankio rajonuose siūlomas daugiabučių  namų  teritorijų  perplanavimas, jų rekonstrukcija,  renovacija, verslo ir paslaugų vystymas. Siūloma statyti ne didesnius nei 2-3 aukštų daugiabučius namus, nes didesni esą neefektyvūs.

    Kuri koncepcija bus įgyvendinama, spręs rajono taryba. Taryboje gali pasikeisti ir siūlomų koncepcijų detalės.

    vilkmerge.lt

    {dybanners}33{/dybanners}

     

    {youtube}G44lddHBh6A{/youtube}

    Jei nematote video, spauskite ČIA.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia