
Nuo vakar vakaro karštas vanduo jau tiekiamas Draugystės, Antakalnio ir Uosių gatvių daugiabučių gyventojams. Iš savivaldybės išplatinto pranešimo spaudai paaiškėjo, kad jiems iki šiol nepavyko susitarti dėl dujų tiekimo.
Tad, kol išsispręs šis klausimas, Šilo bei Pivonijos katilines nutarta kūrenti skystu kuru. Bandant paleisti katilines, paaiškėjo, kad jų valdymo įrenginiai sugadinti. Nepaisant nesklandumų, vakar Krekšlių mikrorajono daugiabučių gyventojams karšto vandens tiekimas buvo atnaujintas.
Rajono savivaldybės mero A. Kopūsto teigimu, dėl sugadintų katilinės paleidimo skystu kuru blokų, savivaldybė rengia kreipimąsi į prokuratūrą, kuriuo prašys išaiškinti turto sugadinimo aplinkybes ir nubausti kaltus asmenis. Šiuo metu specialistai fiksuoja katilinių įrengimų sugadinimų mastą ir pobūdį, gavus rašytinę specialistų išvadą, savivaldybė kreipimąsi prokuratūrai pateiks nedelsiant.
„Piktavališki veiksmai, kuriais siekiama sutrukdyti savivaldybei atnaujinti karšto vandens tiekimą, peržengė visas ribas. Šilo katilinėje buvo sugadinta katilinės paleidimo skystu kuru programa, tuo tarpu Pivonijos katilinėje paleidimo blokas visiškai išplėštas“, – teigia A. Kopūstas. Meras atkreipia dėmesį, kad tai jau ne pirmas atvejis, kuomet karšto vandens tiekimą atnaujinti sutrukdoma neteisėtais veiksmais.
Liepos pradžioje buvo įsilaužta į Šventupės katilinę ir sugadinta jos paleidimo sistema. Tuomet įsilaužimo liudininkai teigė matę, kad nusikaltimą padarė buvusio šilumos operatoriaus „Miesto energija“ darbuotojas. Karšto vandens tiekimą atnaujinti komplikuoja ir tai, kad „Miesto energija“ piktybiškai neperduoda katilinių įrengimų dokumentų. Pasak A. Kopūsto, Šilo katilinė nėra sutaisyta – karšto vandens tiekimą atnaujinti pavyko prijungus mobilią katilinę. „Prie Šilo katilinės prijungta kilnojama, taip pat skystu kuru kūrenama, katilinė. Ši katilinė pajėgi tiekti karštą vandenį Šilo katilinės aptarnaujamoje teritorijoje“, – sako A. Kopūstas.
UAB „Miesto energija” direktorius A. Stravinskas atkreipia dėmesį, kad Šilo katilinę savivaldybės pasamdyta bendrovė bando paleisti jau nuo praėjusios savaitės, tačiau kaltinimai apie neva sugadintą turtą atsiranda tik po kelių dienų. „Deja, jau ne pirmą kartą Ukmergės rajono savivaldybės vadovai mėgina viešai skelbiamais kaltinimais nukreipti dėmesį nuo savo sukurtų problemų šilumos ūkyje. Kaip rodo patirtis, vėliau tokių kaltinimų teisėsaugos institucijose Ukmergės rajono savivaldybė nepatvirtina faktais ir įrodymais. Šiai dienai jokių teisėsaugos institucijų kaltinimų ar įtarimų „Miesto energijai” ar darbuotojams pagal ankstesnius savivaldybės mestus kaltinimus nėra pareikšta. Prognozuojame, kad ir ši viešųjų ryšių akcija baigsis taip pat” – teigia bendrovės direktorius.
Savivaldybė Šilo katilinę perėmė birželio 10 d., o Pivonijos katilinę – birželio 18 dieną. Nuo tada katilinės yra saugomos savivaldybės pasamdytų apsaugininkų, nieko neįleidžiančių ne tik į katilines, bet ir į jų teritorijas. Visą šį laiką „Miesto energijos” atstovai prie katilinių įrenginių patekti negalėjo, todėl manome, kad kaltinimus nulėmė tiktai savivaldybės noras rasti kaltininkus, kuriuos galima būtų paskirti atsakingais už tai, kad šių katilinių aptarnaujamų teritorijų gyventojai jau daugiau kaip mėnesį gyvena be karšto vandens, sako A. Stravinskas.
Rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas teigia, kad Pivonojos ir Šilo katilinę skystu kuru buvo bandyta paleisti savaitės pradžioje, tačiau bandant paleisti paaiškėjo, kad abejų katilinių paleidimo skystu kuru
blokai sugadinti. „Šilo katilinę paleisti pavyko prijungus mobilią katilinę, tuo tarpu Pivonijos katilinei mobilios katilinės pajėgumo nebūtų užtekę, todėl buvo dedamos visos pastangos, kad būtų kuo skubiau pašalinti gedimai. Gavusi specialistų rašytinę išvadą dėl užfiksuotų katilinių įrengimų sugadinimų, Ukmergės rajono savivaldybė kreipsis į prokuratūrą, prašydama ištirti sugadinimų aplinkybes ir nubausti kaltuosius“, – teigia A. Kopūstas.