Leonardo da Vinci projektai – neribotos galimybės tobulėti

    1018
    0

    proj6 copy

    „Kur įgyti praktikos? Kaip susirasti darbą?“– tokius klausimus užduoda dažnas studijas baigęs profesinės mokyklos absolventas. Viena iš pagrindinių priežasčių, trukdančių sėkmingai darbo paieškai – darbo patirties stoka. Puikią galimybę stažuotis svetur ir įgyti praktinio darbo patirties 2007–2013 m. laikotarpiu suteikė Leonardo da Vinci programa.

    Per šį laikotarpį, dalyvaudami patirties mainų projektuose net  4000 Lietuvos profesinio mokymo specialistų kėlė kvalifikaciją programoje dalyvaujančiose šalyse visoje Europoje ir ne mažiau kaip 5000 pirminio profesinio lygmens moksleivių atliko praktiką užsienio organizacijose.

    Ukmergės Technologijų ir verslo mokykla Leonardo da Vinci mobilumo projektų įgyvendinimo veikloje aktyviai dalyvauja jau nuo 2006 m. Kiekvienais metais, anksčiau paminėtos programos dėka, 15-30 mokinių išvyksta į tarptautines stažuotes įvairiose ES šalyse, kur tobulina praktinius profesinius įgūdžius atlikdami praktiką ES šalių įmonėse, plečia kultūrinį, geografinį akiratį, mokosi užsienio kalbų, įgyja atsakomybės ir savarankiško gyvenimo pagrindus.

    Šiais mokslo metais Ukmergės TVM įgyvendinti  penki Mokymosi visą gyvenimą  Leonardo da Vinci mobilumo stažuočių  projektai, kurių dėka 23 automobilių remonto, elektros ir automatikos įrenginių derintojo, statybininko-apdailininko specialybių mokiniai, vyko į tarptautines  stažuotes  Austrijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Škotijoje, Maltoje, Portugalijoje, Latvijoje, Suomijoje, Islandijoje.

    Tai kas gi yra tos tarptautinės stažuotės? Kuo jos naudingos? Į šį klausimą atsakysime papasakodami detaliau apie vieną iš mobilumo projektų.

    2014 m.  gegužės 31 d. Ukmergės TVM baigiamas įgyvendinti Mokymosi visą gyvenimą Leonardo da Vinci mobilumo projektas Nr.LLP-LdV-IVT-2013-LT-0836 ,,Automobilių remonto specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse”. Pagrindinis projekto tikslas buvo tobulinti praktinius profesinius bei socialinius įgūdžius europiniame kontekste automobilių remonto ir techninės priežiūros srityje, siekiant geresnių  profesinės integracijos į šiuolaikinę darbo rinką galimybių. Projekte dalyvavo 35 mokiniai iš penkių Lietuvos profesinių mokyklų – Ukmergės TVM, Kauno MM, Panevėžio PRC, Utenos RPMC ir Kelmės PRC, kurie vyko į 3 savaičių stažuotes Austrijoje, Latvijoje ir Vokietijoje. Į stažuotę Austrijoje 2013 m. rugsėjo mėn  vyko 15 projekto dalyvių. Praktiką mokiniai atliko Klagenfurt  miesto naujų automobilių Mercedes Benz, Nissan, Volvo, Mazda remonto ir techninio aptarnavimo centruose. Laivalaikiu mokiniai susipažino su Klagenfurt miesto žymiomis vietomis, grožėjosi nuostabiu Alpių kraštovaizdžiu, vyko į Veneciją Italijoje.

    proj proj1

    proj2

    Stažuotė Latvijoje vyko 2014 kovo 31-balandžio 18 dieną Rygoje. Pirmą savaitę 10 projekto dalyvių  atliko praktiką Rygos technikos kolegijos praktinio mokymo bazėje. Jiems buvo suorganizuotos paskaitos bei praktiniai užsiėmai,  kurių metu projekto dalyviai tobulino teorines žinias bei praktinius įgūdžius automobilių hidraulikos ir pneumatikos srityje, dirbo su  kompiuterine  3D CAD programa, profesinius įgūdžius tobulino atlikdami praktines užduotis kartu su Rygos technikos kolegijos mokiniais, praktinio mokymo laboratorijose.

    proj3 proj4

    proj5

    Antrą ir trečią savaitę mokiniai dirbo Rygos miesto automobilių remonto ir techninio aptarnavimo įmonėse ,,Moler Auto Latvia”, ,,Inchcape Motors Latvia” ir ,,Volvo Truck Latvia”. Laisvalaikiu projekto dalyviai susipažino su Rygos senamiesčiu ir kitomis žymiomis vietomis, vyko į ekskursiją Jūrmaloje, lankėsi tarptautinėje automobilių parodoje ,, Auto 2014”/,,Auto Exotic”.

    Stažuotė Vokietijoje, Leipcigo mieste vyko 2014 m. balandžio 13d. – gegužės 2 d. Jos metu 10 projekto dalyvių atliko 3 savaičių praktiką Leipcigo miesto automobilių remonto įmonėse. Laisvalaikiu projekto dalyviai susipažino su Leipcigo miesto lankytinomis vietomis, vyko į Dresdeną, dalyvavo kanojų žygyje, lankėsi alpinistinio laipiojimo pramogų centre, lankėsi modernioje BMW gamykloje.

    proj6 proj7

    proj8

    Pasibaigus stažuotėms, visų projekto dalyvių įgyti praktiniai, socialiniai įgūdžiai buvo įvertinti, jiems įteikti sertifikatai bei Europass mobilumo dokumentai, liudijantys apie įgytą darbinę patirtį užsienyje. Neabejotina, kad stažuočių metu įgytos žinios bei praktiniai profesiniai įgūdžiai, padės projekto dalyviams  lengviau įsilieti į darbo rinką bei sėkmingai joje konkuruoti, o patobulinti socialiniai įgūdžiai, praplėstas kultūrinis akiratis prisidės prie projektų dalyvių asmeninio tobulėjimo.

    Mobilumo projektai, puiki galimybė tobulinti žinias ir praktinius įgūdžius ne tik mokiniams, bet ir profesinio mokymo specialistams. Šiais mokslo metais Ukmergės TVM įgyvendinti 2  projektai, kurių dėka 8 Ukmergės TVM profesinio mokymo specialistai profesinę kvalifikaciją tobulino Austrijoje ir Vokietijoje ir Suomijoje.
    2014 m. gegužės 31 d. Ukmergės TVM baigiamas įgyvendinti projektas Nr.LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0886 ,,Nuotolinio mokymo taikymas suaugusiųjų profesinio mokymo procese”. – tobulinti profesinio mokymo specialistų kompetenciją  suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo srityje, siekiant efektyviai pritaikyti inovatyvų mokymo būdą, suaugusiųjų profesinio mokymo procese. Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti profesinio mokymo specialistų kompetenciją  suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo srityje, siekiant efektyviai pritaikyti inovatyvų mokymo būdą, suaugusiųjų profesinio mokymo procese. Projekto dėka 15 profesinio  mokymo specialistų iš Ukmergės TVM, VšĮ Kauno MM, Utenos RPMC ir VšĮ Alantos TVM vyko į  1 savaitės mainų vizitus Austrijoje ir Vokietijoje. Mainų vizitų metu, projekto dalyviai susipažino su suaugusiųjų nuotolinio mokymo galimybėmis bei privalumais Austrijoje ir Vokietijoje,  išsiaiškino galimas nuotolinio mokymo formas, susipažino su jų specifika, gilinosi į nuotolinio mokymo turinio parengimo bei vertinimo sistemų specifiką ir reikalavimus, išsiaiškino nuotolinio mokymo kokybės užtikrinimo kriterijus bei aspektus. Šio projekto dėka buvo ne tik patobulinta profesinio mokymo specialistų kompetencija, bet ir užmegzti dalykiniai ryšiai  bei padėti pagrindai tolesniam bendradarbiavimui suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo srityje su užsienio bei Lietuvos partneriais.                                                                                                           

    proj9 proj10

    Visose įstaigose vykdomas projektinis darbas parodė, kad siekiant tobulinti profesinio mokymo procesą, regioninis ir tarptautinis bendradarbiavimas bei patirties kaita specialistų mainų vizitų metu, šiuo metu tampa būtinybe, todėl Ukmergės TVM ir kitais metais aktyviai dalyvaus naujos Erasmus + programos projektų įgyvendinimo veikloje.

    Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą, pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

    Kristina Saladžienė, Ukmergės technologijų ir verslo  mokyklos Plėtros skyriaus vedėja

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia