Kyšio siūlymas jau yra nusikaltimas

    947
    0

    malaskevicius1

    Lapkričio 9 d., Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate lankėsi Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas Donatas Malaškevičius.

    Imuniteto valdyba – prieš keltą mėnesių įkurtas naujas Policijos departamento padalinys, kurio pagrindinė paskirtis yra užkirsti kelią nesąžiningiems pareigūnų veiksmams. Imuniteto valdyba ne tik tiria korupcinius nusikaltimus, bet  vykdo prevenciją bei atlieka analizę, siekiant užkirsti kelią korupcinių reiškinių policijos sistemoje atsiradimui.

    Susitikimo su pareigūnais metu D.Malaškevičius išsamiai aptarė korupcijos apraiškas.  „Viskas prasideda nuo to, su kokia motyvacija žmonės ateina dirbti į policiją“, – sakė D.Malaškevičius.

    Pareigūnas sutiko, kad policijos pareigūnų atlyginimai nėra aukšti, tačiau apie tai žinoma jau renkantis šią profesiją. Susikompromitavęs pareigūnas šešėlį meta visai sistemai, nepaisant to, kad čia dirba daug sąžiningų bei savo profesijai ištikimų žmonių.

    Anot D.Malaškevičiaus yra keletas korupcijos lygių: smulkioji – kai siekiama byloje panaikinti ar pakeisti įrodymus, išvengti administracinės atsakomybės, biurokratinė – kai kyšiai siūlomi už priėmimą į darbą, siekimą parduoti būtent savo įmonės paslaugas  ir pan., kriminalinė  – kai „nutekinama“ informacija ar tiesiogiai dalyvaujama darant nusikaltimus, politinė – kai stengiamasi įtakoti bylos eigą ir t.t.

    malaskevicius2

    Imuniteto valdybos vadovas teigė, kad asmenų, turinčių savų tikslų ir ieškančių ryšių policijoje, netrūksta. Todėl pareigūnams jis patarė vengti neformalių kontaktų su žmonėmis priklausančiais nusikalstamumo pasauliui (tai gali būti vaikystės draugai, klasiokai ir pan.), su detektyvais, saugos tarnybų darbuotojais, skolų išieškotojais ar buvusiais spec. tarnybų darbuotojais, taip pat su buvusiais bendradarbiais, kurie dėl abejotinų aplinkybių buvo atleisti iš tarnybos.

    D.Malaškevičius akcentavo, kad vien jau kyšio siūlymas yra nusikaltimas, todėl pareigūnai privalo tai fiksuoti bei kyšį siūliusiam asmeniui pradėti ikiteisminį tyrimą. „Svarbiausia yra „išmušti“ žmonių norą duoti kyšį. Mane, kaip policijos pareigūną žemina, kai matau, kad žmogus gali sau leisti prieiti prie policijos automobilio ir laisvai duoti pinigus“, – teigė pareigūnas.

     

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. PK informacija

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia